Марс розриває на частини один із своїх супутників — вчені

Марс розриває на частини один із своїх супутників — вчені

Марс / фото: pixabay.com

Вчені опублікували дослідження, в якому стверджують, що Марс розриває на частини один зі своїх супутників. Йдеться про Фобос, він постраждає через гравітацію планети. У кінцевому результаті Фобос буде розірваний на частини і з’явиться одне цікаве явище.

Про це повідомляє Live Science.

Вчені впевнені, в майбутньому під дією гравітаційного поля Марса, його супутник Фобос буде розірваний. На планеті це відіб’ється дуже красиво і незвично. Навколо неї з’являться кільця, як у Сатурна.

На супутнику вже виявлені тріщини, швидше за все вони з’явилися із впливом Червоної планети. Раніше передбачалося, що ці тріщини з’явилися через астероїди, які врізалися в Фобос. Виявилося, що це каньйони, які постійно розширюються. Причиною тому є гравітація Марса.

У міру наближення до Червоної планети супутник розширюється. У якийсь момент його просто розірве на мільйони частинок. Причиною зближення двох небесних тіл є нестабільна орбіта Фобоса. Він наближається до зіткнення на 2 метри кожні 100 років.

Вчені не можуть пояснити, як у Марса з’явився цей супутник. Це цілком може бути його уламок або притягнуте гравітацією небесне тіло. Точно зрозуміло, що приливні сили будуть тільки збільшуватися, як і кількість, розмір тріщин.

У своєму дослідженні вчені змоделювали, як це буде відбуватися. Виявилося, що до повного знищення Фобоса залишилося 40 млн років. Зараз астронавти хочуть використати японський космічний апарат Martian Moon Explorian. Його відправлять до супутників Червоної планети в 2024 році. Він вивчить їх поверхню і повернеться назад. Також дослідники сподіваються отримати зразки порід, дані про внутрішню структуру Фобоса. Якщо все пройде успішно, апарат повернеться на Землю в 2029 році.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.