Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф

Маріуполь на межі епідемічної та екологічної катастроф

Маріуполь / фото: Vot Tak TV

У Маріуполі виникла загроза потрапляння трупної отрути, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлого, у водопровідну систему, підземні джерела та у річки з морем. Це відбувається через поховання людей на подвір’ях біля будинків.

Про це повідомляє Оnline.ua.

Упродовж майже трьох місяців захоплення та окупації міста жителі ховали вбитих рашистами рідних та сусідів на подвір’ях біля будинків, що знаходяться поряд з комунікаціями водопостачання та водовідведення, — повідомила Денісова.

Могили переважно не дуже глибокі — майже на поверхні.

Після запуску пошкоджених систем водопостачання, вода вилилася на поверхню землі та почала розмивати стихійні поховання.

Внаслідок цього виникла висока загроза потрапляння трупної отрути, бактерій, мікобактерій туберкульозу та інших збудників хвороб, які могли бути у померлого, у водопровідну систему, підземні джерела та у річки з морем.

Враховуючи, що фільтраційні системи та насосні станції для перекачування каналізаційних стоків також пошкоджені окупантами, питна вода змішується зі стоками з каналізації й стає непридатною для споживання, — зазначила Денісова.

Крім того, російські загарбники перетворили місто на сміттєзбірник, оскільки побутове сміття нічим вивезти вже два місяці, його почали викидати поряд з будинками.

Частина сміття затоплена водою з пошкоджених труб водопостачання та від дощів, що призводить до росту патогенних бактерій, які потім потрапляють до ґрунтових вод, річок та моря.

Також, через розірвані ракети та авіабомби, ґрунти , підземні води в місті забруднені хімічними речовинами та важкими металами, що призводить до небезпечного для людини і довкілля накопичення канцерогенного сміття.

Це загрожує масовими отруєнням та епідемією інфекційних хвороб для маріупольців, а наслідки для довкілля будуть проявлятися роками не лише в Україні, а й за її межами.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.