Як допомогти людині, що опинилась під завалами – поради МОЗ

Як допомогти людині, що опинилась під завалами – поради МОЗ

Як допомогти людині, що опинилась під завалами / фото: zn.ua

Російська армія останнім часом почала надто активно обстрілювати українські міста. Найчастіше їхні ракети прилітають у різні цивільні об’єкти. У зв’язку з цим величезна кількість людей може бути похована під завалами.

Про це повідомляє МОЗ.

Медики розповіли про те, що занадто довге перебування під руїнами будівлі може призвести до того, що з’явиться загрозливий для життя стан – синдром тривалого здавлення. Виникає проблема внаслідок того, що протягом тривалого часу є здавлення різних частин тіла. Найчастіше страждають кінцівки, які придавлені або уламками, або грунтом. Якщо вчасно надати людині допомогу, це дозволить врятувати їй життя.

Синдром тривалого здавлення є станом, при якому одна з частин тіла довгий час знаходиться під зовнішнім тиском. Внаслідок цього відбувається порушення кровообігу, що може призвести не тільки до ішемії, а й до дуже серйозних ушкоджень м’яких тканин. Якщо стан потерпілого почав погіршуватися, варто негайно звернутися за допомогою до диспетчера швидкої допомоги. Важливо дізнатися у людини, яка знаходиться під уламками, які у неї є травми та що болить. Всю цю інформацію потрібно передати медичним працівникам.

Перш ніж надати допомогу, варто переконатися, що всі знаходяться в безпеці. Далі необхідно заспокоїти постраждалу людину та запитати її, як довго вона перебуває в даному положенні. Якщо жертва перебуває у несвідомому становищі, то минуло вже більше 10 хвилин. Необхідно якнайшвидше викликати швидку допомогу і весь цей час спостерігати за постраждалим.

У разі присутності серйозної кровотечі необхідно накласти пов’язку або джгут. Якщо ж людина отримала перелом, її необхідно знерухомити. Для цього можна скористатися спеціальними шинами або будь-якими підручними засобами. Коли пройшло більше 10 хвилин з моменту стиснення, то одразу діставати людину не можна. Спочатку потрібно переконатися, чи немає кровотечі. Якщо вона присутня – накладається кровоспинний джгут.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.