Людству потрібні тисячі років, щоб отримати відповідь від інопланетян

Людству потрібні тисячі років, щоб отримати відповідь від інопланетян

Радіотелескопи / фото: GoodFon

Співробітники Пекінського університету Веньцзе Сун та Хе Гао провели чергове дослідження, за допомогою якого вони хотіли отримати відповідь на дуже популярне питання. Скільки саме потрібно ще почекати людству, щоб все ж таки отримати відповідь від позаземної цивілізації.

Про це повідомляє Universe Today.

Щоб зв’язатися з інопланетянами, людству може знадобитися приблизно 400 тисяч років. Варто відзначити, що це неймовірно великий термін для того виду, який живе вже кілька сотень тисяч років. Щоб можна було зрозуміти, що це за проміжок часу, то лише 12 тисяч років тому люди тільки-но почали займатися сільським господарством.

Це число вдалося отримати з допомогою того, що дослідження проводилося в області Комунікації позаземних розумних цивілізацій. Якщо говорити більш простою мовою, то астрономи спробували порахувати, скільки в Чумацькому шляху всього може бути інопланетних цивілізацій.

Пошук життя на інших планетах – це завдання з високим рівнем складності. Єдине, що знає людство, що на Землі з’явилися люди. Частина дослідників сприйняли це завдання як розумовий експеримент, використовуючи при цьому суворі наукові принципи. Один із проведених експериментів дозволив припустити, що в нашій галактиці може бути 36 інопланетних цивілізацій. Від їхньої кількості залежатиме те, скільки саме потрібно, щоб отримати відповідь.

У цій ситуації фахівці застосовували популярне рівняння Дрейка. Це спеціальна формула, за допомогою якої можна підрахувати, скільки інших цивілізацій знаходиться в тій чи іншій галактиці і чи можуть люди вступати якимось чином з ними в контакт. Деякі вчені говорять, що запропоноване рівняння має надто багато недоліків. Частина змінних у ньому виступає лише припущеннями, тому кінцевий результат насправді може бути помилковим.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.