Людству передбачили небувалу кількість катаклізмів

Людству передбачили небувалу кількість катаклізмів

Людство зіткнеться з безліччю катаклізмів / фото: pixabay.com

Управління ООН зі зниження ризику лих зробило заяву щодо того, що з кожним роком людство зіштовхуватиметься з дедалі більшою кількістю катаклізмів. Виникатимуть не лише небезпечні пандемії, а ще й вельми екстремальні погодні явища.

Про це повідомляє Daily Mail.

Експерти зробили подібні висновки після того, як було проаналізовано кількість катастроф по всьому світу, які трапилися в останні роки. Як показав аналіз, з 1970 по 2000 роки щороку траплялося по 90-100 природних лих середнього чи високого рівня небезпеки. У наступні двадцять років кількість зросла більш ніж у 3,5 рази. Тепер щороку відбувається від 350 до 500 катаклізмів.

У той же час відсутні будь-які підстави припускати, що в наступні роки ситуація стане кращою. Фахівці прогнозують, що вже до 2030 року на рік відбуватиметься понад 560 лих по всій планеті. Щодня можуть турбувати людство смертельні пандемії, повені, серйозні пожежі, а також численні хімічні аварії та інше.

Найбільше під загрозою знаходиться Азіатсько-Тихоокеанський регіон, де й раніше відбувалося багато природних катаклізмів. Щороку приблизно 1,6% власного ВВП країни даного регіону витрачають те що, щоб боротися з лихами, але на розвиток країн при цьому виділяється всього 0,1-0,3% ВВП.

У 90-х роках минулого століття на боротьбу з природними катастрофами було потрібно близько 70 мільярдів доларів з урахуванням рівня інфляції. Нині сума становить уже 170 мільярдів. Більшість грошей витрачається на екстрену допомогу людям. 6% грошей виділяється на відновлення пошкодженої інфраструктури та 4% на те, щоб у майбутньому запобігти подібним катастрофам.

Вчені звертають увагу ще й на те, що збільшується кількість смертей, спровокована природними лихами. Причиною цього є не лише те, що зростає світове населення. Катастрофи почали часто відбуватися у тих місцях, де раніше нічого подібного не виникало і тому інфраструктура не була до них підготовлена. Основним джерелом загрози для людства все ще є глобальне потепління. Кількість хвиль екстремальної спеки за наступні десять років може збільшитися мінімум утричі, якщо порівнювати з 2001 роком. Також відбудеться збільшення кількості посух у середньому на 30%.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.