Люди створили перший мультик ще десять тисяч років тому

Люди створили перший мультик ще десять тисяч років тому

Перший мультик створили тисячі років тому / фото: Smithsonian Magazine

Археологи з Університетів Йорка та Дарема, що у Великій Британії, провели ретельний аналіз стародавнього каміння, прикрашеного малюнками. Їх виявили ще у 19 столітті, коли розкопки проводились у південній частині Франції. На сьогоднішній день їх зберігають у Британському музеї. Приблизний вік каміння становить близько 10 тисяч років. Вчені вважають, що давні люди використовували світло від багать, щоб «оживити» зображення на камені. Це може бути прикладом найпершої стародавньої анімації.

Про це повідомляє ScienceAlert.

Англійські вчені захотіли встановити, для чого використовувалися унікальні камені, прикрашені безліччю малюнків. При цьому зображення є досить складними. Вчені виявили також сліди знебарвлення, що може вказувати на розташування каміння в безпосередній близькості від вогню.

Енді Нідхем припускає, що давні люди наносили на каміння малюнки багато тисячоліть, але ці артефакти справді викликають інтерес. Імовірно, частина каменів, які прикрашені звичайними лініями, мали практичне застосування. Вони могли покривати підлогу в будинках або виставлялися навколо вогнища, що горіло. На інших каменях можна побачити зображення, що нагадують, фігури тварин і людини. Частину малюнків вдалося ідентифікувати. Фахівці вважають, що на камінні були намальовані олені та коні, вовки, а також птахи. Деякі тварини виглядали надзвичайно дивно.

Далі вчені вирішили перевірити, чи здатні дані зображення передавати динаміку руху. Вони створили спеціальні 3D-моделі каміння і помістили їх у віртуальну реальність, щоб зрозуміти, як саме давні люди бачили ці картинки, коли сиділи біля вогнища.

Експеримент продемонстрував, що світло від багаття впливало так, що зображення не здавалися настільки статичними. Образи оживали не повністю, але це дуже нагадувало просту анімацію. У той же час не можна точно сказати, чи сприймали давні люди подібне як мистецтво, чи камені були прикрашені таким чином випадково.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.