Льотчик ЗСУ розповів, чому почастішали повітряні тривоги

Льотчик ЗСУ розповів, чому почастішали повітряні тривоги

Повітряна тривога в Україні / фото: alerts.in.ua

За останній тиждень Росія почала частіше піднімати в небо свої військові літаки. Ці зльоти супроводжуються вмиканням масштабних сирен у багатьох регіонах України. Не обов’язково ворог буде випускати кожен раз ракети, оскільки зараз має ціллю виявити наші системи ППО.

Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив  полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан.

Він пояснив, що коли у небо підіймаються російські Ту-22М або Ту-95 в Україні вмикається протиповітряна оборона. Для аеророзвідки окупантів це сприятливий момент, щоб зафіксувати наші системи протиповітряної оборони. 

“Вони будуть зараз намагатись “тренувати” нашу систему ППО. Звичайно, по всій країні вмикається повітряна тривога. Це теж нагнітання психологічного стану українців. Це акти геноциду українського народу”, – зауважив він.

За словами експерта, російські літаки можуть підніматися в небо, але не обов’язково стріляти ракетами. Навіть якщо вони і випускають її, то ракета може не долетіти до цілі.

Експерт зауважив, що особливо небезпечною й досі залишаються удари російської ракети Х-22, оскільки вона неточна і її ймовірне відхилення становить приблизно 300 метрів. 

Як стверджує льотчик-інструктор, кількість ракет у країни-агресора зменшується і це спостерігається в тому, скільки ракет було випущено під час останніх масштабних тривог – в обох випадках росіяни випускали приблизно по 20 ракет.

Світан підкреслив, що важко спрогнозувати дії росіян. На його думку, ворог буде бити по цілях, особливо по тих, які розташовані на лінії фронту. Також вони можуть атакувати Слов’янськ та Краматорськ. Не виключена робота ворога по логістичних ланцюгах, якими доставляють боєприпаси, та місцях зосередження всередині країни.

“А далі у режимі геноцидного терору росіяни можуть бити по мирних мешканцях”, – припустив льотчик.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.