Льодовики Гренландії тануть набагато швидше, ніж вважалося раніше

Льодовики Гренландії тануть набагато швидше, ніж вважалося раніше

Глобальне потепління / фото: pixabay.com

Раніше дослідники, які вивчали проблему танення льодовиків в Гренландії, застосовували в роботі модель, розроблену для Антарктики. Виявилося, що ці розрахунки не зовсім вірні. Коли застосували нову модель, з’ясувалося, що проблема набагато серйозніша, ніж передбачалося.

Про це повідомляє Space.com.

Коли вчені нарешті застосували нову модель, то з’ясували що льодовики тануть в 100 разів швидше, ніж припускали раніше. Головна відмінність між льодовиками Антарктики і Гренландії — їх місцезнаходження. В Антарктиці вони плавають поверх морської води, а в Гренландії вони на краях фіордів. Тому перша модель не підходила для досліджень.

Займалися дослідженнями Ребекка Джексон і її команда вчених з Університету Рутгерса. Вони вимірювали крижані кручі за допомогою спеціальних човнів-роботів. Також враховували останні дані, які отримали під час наукових місій у цій місцевості. Так і вдалося дізнатися, що антарктична модель не підходить, а масштаб катастрофи більший і складніший.

Тепер же з’ясували, що протягом довгих років вчені помилялися в своїх розрахунках. Ребекка розповіла, чому в Гренландії льодовики тануть швидше. По-перше, їх підрізає тепла вода. По-друге, коли від льодовиків відколюються гігантські брили і падають у водойму, утворюються міні-цунамі, вони теж впливають на прискорення процесу.

Якщо в Гренландії повністю розтане лід, рівень води підніметься мінімум на 6 метрів. Уявіть, під воду можуть піти острова і частини материків. Це небезпечно не тільки підвищенням ватерлінії, а й іншими катастрофами. Змінюється склад води в Світовому океані, що може привести до загибелі риб і водоростей.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.