Лінолеум — найпопулярніше покриття для будь-якої кімнати

Лінолеум — найпопулярніше покриття для будь-якої кімнати

Найстарішим і, відповідно, найпопулярнішим покриттям на ринку вважається лінолеум. Створюється він ще з 19 століття, щоправда, в ті часи він радикально відрізнявся від лінолеуму сучасного. Тодішнє покриття мало текстильну основу, на яку наносилась густа маса на основі деревного борошна та льняного масла. Після повного загусання маси, утворювалось монолітне, довговічне покриття, яке могло слугувати десятиріччями. Наявність льняного масла наділяло лінолеум бактерицидними властивостями. Такий вид покриття, повністю з натуральних компонентів, виробляється і сьогодні — під назвою мармолеум. Розглянемо детально риси лінолеуму.

Головні переваги та характеристики лінолеуму 

Виробляється це покриття у вигляді рулону, тому його легко та зручно укладати в приміщенні будь-якої геометрії. Ширину рулону ви можете обрати також будь-яку, від 1 до 5 метрів.

 

Сучасний лінолеум не є монолітним, як його прототип, а складається з багатьох шарів:

  • Міцна та щільна підкладка, котра може створюватися з ПВХ, синтетичної повсті чи джуту. Також часто зустрічаються комбіновані основи, наприклад з ПВХ та повсті.
  • Склополотно — зустрічається в елітних серіях лінолеуму. Головна задача цього шару — армування структури, підвищення міцності та стійкості до пошкоджень.
  • Декоративний шар з малюнком, котрий наноситься стійким фарбами. Здебільшого лінолеум декорують малюнками під дерево, інколи можна зустріти абстрактні малюнки чи однотонне забарвлення.
  • Фінальний шар — захисне покриття з прозорого ПВХ. Висота цього шару зумовлює міцність лінолеуму. Тому для офісних приміщень, кухні чи коридору потрібно обирати покриття з найтовщим захисним шаром.

Прозоре покриття лінолеуму стійке до вологи, кислот, лугів, хімічних речовин, багаторазового миття та тертя. Не менш важливою перевагою лінолеуму є величезна кількість колірних рішень, орнаментів, що дозволяє обрати потрібний дизайн для будь-якого інтер’єру. Деякі виробники покривають лінолеум не рівним захисним шаром, а з тисненням, котре майже повністю імітує текстуру натурального дерева.

Лінолеум має високий рівень попиту завдяки доступній ціні та зручності догляду. Оскільки таке покриття може слугувати до 10 років, це робить його особливо привабливим для людей з обмеженими фінансами. Адже не потрібно буде робити заміну покриття кожних 2-3 роки. Головне – вирівняти чорнову підлогу, щоби нерівності не спричинили деформації постеленого лінолеуму.

Линолеум Juteks Strong Plus Falco

Популярні серії лінолеуму для будинку 

Однією з найвідоміших компаній з виробництва лінолеуму є Tarkett — серія Comfort ідеально підходить для створення домашнього затишку. Лінолеум стійкий до перепадів температур, вологи, не міняється в розмірах протягом довгих років.

Стабільність та стійкість до негативних чинників зумовлює подвійна основа, а також захисний шар товщиною 0.2 мм. Дизайн лінолеуму виконано в спокійних, нейтральних відтінках, які будуть мати гарний вигляд у будь-якому інтер’єрі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.