Ліки від глистів: чи потрібно їх пити для профілактики

Ліки від глистів: чи потрібно їх пити для профілактики

Профілактика глистів / фото: freepik.com

Багато людей вважають, що приймати ліки від глистів варто хоча б раз на рік. Робити потрібно це всім тим, хто має домашніх вихованців. Насправді, це неправильно і на те, щоб не приймати ліки для профілактики глистів є кілька серйозних причин.

Про це повідомляє ВООЗ.

Глисти або іншими словами гельмінти – є паразитами, які можуть проживати в організмі свого господаря і саме від нього вони отримують не тільки харчування, але ще й захист. Безпосередньо у господарському організмі паразити починають розмножуватися, а також виділяють численні продукти життєдіяльності, що в кінцевому результаті може спричинити погіршення самопочуття. Іноді з’являється слабкість і нудота, проблеми зі закрепом, свербіж в області ануса та інше. На території України переважно зустрічаються аскариди, бичачий ланцюжок та печінковий сисун.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) надала інформацію щодо того, що на сьогоднішній день на нашій планеті приблизно півтора мільярда людей були зараженими гельмінтами, які здатні передаватися через ґрунт. Більшість всіх заражень фіксується в субтропіках і тропіках. З гельмінтами стикаються жителі Азії, Африки, Південної Америки. Профілактику від глистів варто проходити саме для мешканців цих країн.

Звернути увагу варто на те, що заразитись гельмінтами можуть і українці. Швидше за все, кожна людина хоч раз у житті, але стикалася з цими паразитами. У той же час через невідповідний для них клімат вони можуть поширюватися з такою великою швидкістю, як у тропіках і субтропіках. Крім того, жителі України мають можливість пити чисту воду, використати засоби гігієни та своєчасно отримувати необхідне лікування.

У зв’язку з цим, немає необхідності приймати ліки для профілактики глистів. Цього не потрібно робити, навіть якщо людина має свійських тварин. Звернути увагу варто на те, що немає жодних глистогінних медикаментів, які призначаються саме для профілактики.

У разі прийому подібних ліків можна або пропустити, або посилити симптоматику інших захворювань через те, що медикаменти досить токсичні. Небезпечними є і народні засоби, тому лікувати глистів варто лише після призначення лікаря.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.