Лікарка розповіла, які продукти можуть захистити від радіації

Лікарка розповіла, які продукти можуть захистити від радіації

Які продукти захищають від радіації / фото: freepik.com

Росія продовжує загрожувати всьому світу ядерною зброєю, тому багато людей замислюються про те, як захистити себе і своїх рідних від радіації. Варто відзначити, що під час ядерного удару присутнє як зовнішнє, так і внутрішнє опромінення, тому варто приділити увагу своєму раціону, щоб захиститися від другого типу радіації.

Про те, які продукти потрібно вживати для захисту організму від радіації, розповіла дієтолог Оксана Скиталінська.

Харчування здатне надавати як непряму, так і пряму протирадіаційну дію. Їжа може захистити організм, але при цьому можуть бути використані різні механізми захисту.

Дієтолог розповіла про те, що існують радіопротектори. Дані продукти не будуть захищати від накопичення радіації, але здатні значно зменшити її шкідливий вплив. До числа таких продуктів можна віднести антиоксиданти, вітамін С і А, поліфеноли, рутин, селен і каротиноїди. У раціоні людини повинна бути морква, гречка, цибуля, сало, часник. Пити краще чорний або ж зелений чай.

Крім того, можна виділити блокатори надходження, які можуть зв’язувати радіонукліди безпосередньо в травній системі. До їх числа можна віднести рослинні полімери, а також нерозчинну клітковину і лігніни. Висівки, насіння льону або сезаму здатні прискорювати рух вмісту шлунково-кишкового тракту, тому шкідливі речовини будуть набагато швидше виводитися з організму. У раціон варто також додати пектини (яблука, смородину, ячмінь, буряк, шкірку лимонів і апельсинів), альгінати (морська капуста, соки з м’якоттю).

Блокувати накопичення радіонуклідів в організмі або окремих органах здатні спеціальні блокатори накопичення. Декорпоранти здатні утворювати при взаємодії з радіоактивними речовинами комплексні сполуки, які потім без проблем виводяться з організму. До їх числа можна віднести продукти, що містять багато білка, потогінні або ж сечогінні чаї.

При радіації дуже корисними будуть певні страви. Дієтолог рекомендує при ядерному вибуху харчуватися киселем з пектином, желе, гречаною кашею з висівками та бурим рисом з квасолею. Такі страви найкраще зможуть захистити організм від впливу радіації.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.