Лікарка розповіла, як і коли давати жарознижувальні дітям

Лікарка розповіла, як і коли давати жарознижувальні дітям

Як і коли давати жарознижувальні дітям / фото: freepik.com

Осінь — сезон застуд. У цей час часто хворіють діти, а батьки біжать в аптеки та скуповують всі можливі медикаменти, в тому числі й жарознижувальні. Лікарі намагаються застерегти дорослих, які хочуть швидше вилікувати дитину. Про те, як і коли правильно давати дітям препарати під час застуди розповіла лікар Лілія Сарахман.

Про це повідомляють Новини Планети.

Таблетки, сиропи або ректальні свічки, що знижують температуру — це крайній захід. Для початку потрібно створити комфортні умови в приміщенні та допомогти дитячому організму впоратися з жаром самостійно. Якщо нічого не допомогло, тільки тоді можна давати ліки.

Стежити потрібно за мікрокліматом у кімнаті. Приміщення має добре провітрюватися. Оптимальна температура + 20 градусів. Сухе тепле повітря буде посилювати симптоми застуди, тому важливо стежити ще й за вологістю. Для цього можна купити простий гігрометр.

Якщо у дитини озноб, її можна вкрити пледом або ковдрою. Коли малюк скаржиться на те, що йому жарко, краще зняти зайвий одяг. Знизити температуру допоможе теплий душ. Також температуру добре збиває холодний компрес і рясне пиття.

Жарознижувальні не лікують, а лише прибирають симптоми застуди: високу температуру, біль, набряк носоглотки. Тому, коли дитина починає нервувати або навпаки лежить знесилена з температурою 38 і вище, їй можна дати ліки. Лікарі рекомендують тримати в дитячій аптечці нурофен (ібупрофен) і панадол (парацетамол). Інші лікарські препарати без призначення лікаря давати заборонено.

Основні правила, яких потрібно дотримуватися батькам:

  1. Ліки можна давати тільки для зняття симптомів, а не курсом.
  2. Важливо дотримуватися дозування (дивитися в інструкції).
  3. При температурі вище 39 градусів таблетки та сиропи не ефективні, краще поставити ректальну свічку.
  4. Сироп потрібно давати теплим, а не холодним.
  5. Свічки краще ставити, якщо у дитини нудота і випити ліки вона не може.
  6. Ефективність від медикаментів настає через 40 хвилин.

Якщо через 1,5-2 години поліпшень немає, потрібно дзвонити у швидку допомогу. Аспірин, німесулід, но-шпу та анальгін самостійно давати дітям не можна.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.