Лікарі розповіли, як часто потрібно міняти зубну щітку

Лікарі розповіли, як часто потрібно міняти зубну щітку

Як часто потрібно міняти зубну щітку / фото: freepik.com

Абсолютно кожна людина знає про те, що використовувати занадто довго зубну щітку небезпечно, адже на її поверхні поступово накопичується велика кількість зубного нальоту. Медики говорять про те, що міняти зубну щітку необхідно не рідше, ніж раз на три місяці, щоб не нашкодити ротовій порожнині.

Про це повідомляє Express.

Зубний наліт являє собою плівку, що складається з величезної кількості бактерій. Вона залишається на поверхні зубів після різноманітних напоїв та їжі. Бактерії починають активно виробляти кислоту, яка може стати причиною розвитку карієсу. Стоматологи постійно попереджають про це пацієнтів. Чищення зубів дозволяє позбутися від нальоту та захистити зуби. Якщо ж догляд за ротовою порожниною буде нерегулярним, то в такому випадку зубний наліт все одно буде накопичуватися.

У 2013 році було проведено дослідження, під час якого фахівці займалися перевіркою ефективності різних зубних щіток. Результати продемонстрували, що зубна щітка здатна видаляти наліт тільки протягом трьох місяців.

Поступово щетинки на щітці зношуються, тому не можуть справлятися з тими ділянками, де потрібно більш жорстка щетина. Дослідження продемонструвало, що знос починається приблизно з 40 дня використання. Потім наліт починає накопичуватися на поверхні щітки, що може в кінцевому результаті стати причиною серйозного запалення ясен.

Величезна кількість людей продовжують використовувати старі зубні щітки, хоча прекрасно розуміють, що їх треба замінити. Співробітники компанії Carisbrook Dental провели опитування, в ході якого встановили, що жінки в середньому змінюють свої зубні щітки через кожні 92 дні, а чоловіки можуть використовувати їх до 185 днів. Звернути увагу варто на те, що міняти потрібно регулярно і насадки на зубні щітки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.