Лікарі розповіли, кому категорично заборонено їсти мандарини

Лікарі розповіли, кому категорично заборонено їсти мандарини

Мандарини / фото: freepik.com

Найпопулярніший зимовий фрукт — це, звичайно, мандарини. Ароматні, солодкі цитрусові люди з’їдають за зиму у величезній кількості. Виявляється, що вони насправді можуть бути шкідливими для організму.

Про це повідомляє HealthLine.

Лікарі попереджають, що надмірне вживання мандаринів не зовсім корисне. Для деяких людей цей фрукт і зовсім небезпечний. Звичайно, в цих цитрусових багато вітамінів: С, К, D і В. Також мандарини багаті магнієм, калієм, фосфором, марганцем міддю і селеном. Ще в них є цинк і залізо, а також природні антисептики — фітонциди.

Здавалося б, що чим можуть бути небезпечні такі плоди? У них стільки всього корисного, приємний смак і аромат. Насправді це не так. Якщо з’їдати більше норми, можуть проявитися неприємні симптоми. Також можлива алергічна реакція. Мандарини подразнюють слизову кишківника і сам шлунок. Тому людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту слід бути обережними.

Лікарі попереджають, мандарини не рекомендовані людям з хворими нирками. Через кислоти, що міститься в цитрусових, можна спровокувати вихід каменів. Надлишок вітаміну А дає навантаження на печінку.

Ну і звичайно найбільше ризикують алергіки. Мандарини провокують алергічну реакцію: від висипань на тілі до набряку Квінке. Гостра алергічна реакція може стати причиною раптової смерті. А ще їх краще виключити з раціону людям з цукровим діабетом. Річ у тому, що фрукт може спровокувати підвищення рівня цукру в крові.

Дорослому в день не потрібно з’їдати понад 4 шт., а дитині досить і 1 мандарина в день. Щоб дитячий організм не наражати на небезпеку, вводити цей фрукт в раціон необхідно поступово. Жінкам в третьому триместрі вагітності також слід відмовитися від мандаринів, щоб не нашкодити дитині.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.