Лікар розповів, чи потрібні людині вітаміни з баночок

Лікар розповів, чи потрібні людині вітаміни з баночок

Чи потрібні людині вітаміни з баночок / фото: freepik.com

Для того, щоб отримати більшу частину необхідних для організму вітамінів і мікроелементів, не обов’язково купувати в аптеках різноманітні добавки. Все необхідне можна отримати з їжі, але за умови, що харчування буде максимально збалансованим.

Про це розповів невролог Євген Скрипник.

Лікар особливу увагу звернув на те, що на сьогоднішній день люди вкрай рідко стикаються з справжнісіньким авітамінозом. Тому краще не вірити рекламі численних БАДів, адже це будуть просто викинуті на вітер гроші.

«Під час війни в аптеках почало з’являтися безліч БАДів, вітамінів та інших привабливих упаковок. Виробники нібито при цьому гарантують, що регулярний прийом цих препаратів привиде в порядок нігті, волосся, шкіру і навіть покращить роботу всіх органів», – розповідає медик.

Фахівець додав, що якщо людина регулярно має у своєму раціоні м’ясо та рибу, багато фруктів та овочів, то в такому разі приймати додатково різноманітні добавки не обов’язково.

Звернути увагу варто на те, що вчені провели дослідження та встановили, що людина найчастіше може стикатися з дефіцитом лише двох вітамінів – фолієвої кислоти та вітаміну D. Якщо після обстеження підтвердиться, що не вистачає вітаміну D, то в такому разі протягом місяця кожен день потрібно буде приймати по 4000 мо, щоб вирішити проблему. Надалі дозування зменшується до 1000-2000 на день і вважається профілактичним.

Фолієву кислоту або вітамін В9 досить часто призначають під час вагітності. При цьому у цей період краще не захоплюватися мультивітамінами.

Для того, щоб дійсно отримати користь, перевагу варто віддати більш дорогим БАДам та вітамінним добавкам. При цьому варто стежити за раціоном та робити його максимально різноманітним. Краще постаратися і змінити своє життя та звички, замість витрачати гроші на безліч добавок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.