Лікар розповіла про наслідки відмови від солі на 10 днів

Лікар розповіла про наслідки відмови від солі на 10 днів

Лікарка розповіла, чи можна відмовлятися від солі / фото: pixabay.com

Занадто велике споживання солі може досить сильно нашкодити організму, але ті, хто захоче провести експеримент і на якийсь час відмовитися від спеції, можуть зіткнутися з серйозними проблемами. Як же реагуватиме організм, якщо людина протягом мінімум 10 днів не вживатиме сіль? Докладніше про зміни розповіла Люсія Гарсія, лікарка зі США.

Про це повідомляє Quora.

Медик говорить про те, що в солі присутній натрій, який грає важливу роль в організмі людини. Саме натрій допомагає засвоюватися іншим компонентам, відповідає за рух м’язів, за роботу нервової та серцево-судинної системи, позначається на метаболізмі. Головний компонент солі – це хлорид натрію. 39% речовини припадає на натрій та 61% на хлор. Цікавим фактом є те, що приблизно 0,5 % маси людського тіла становить безпосередньо сіль.

Коли спеція потрапляє в організм людини, то досить швидко починає розщеплюватися на іони хлориду і натрію. Друга речовина дозволяє підтримувати в нормі внутрішньоклітинну та позаклітинну рідини. Особливий вплив має вона на те, щоб повноцінно функціонували нерви та м’язи. Якщо протягом десяти днів не вживати сіль, це призведе до того, що всередині клітин і зовні порушиться осмотичний тиск. Вода почне активніше проникати всередину клітин, що спровокує їх набряк. В особливо тяжких ситуаціях можливий навіть розрив клітин.

«Брак солі в раціоні людини призводить до виникнення таких побічних реакцій, як набряк головного мозку. Легка стадія характеризується втомою, порушенням мислення, млявістю, трансом. Якщо ж стадія вже досить важка, то все може закінчитися шоком, комою та летальним кінцем», – каже медик.

ВООЗ рекомендує вживати на добу не більше 2 г натрію дорослій людині, що становить близько 5 г солі. Це приблизно чайна ложка. Надлишок солі в раціоні також має зовсім не райдужні наслідки.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.