Лікар пояснив, чому куріння дорослих шкодить здоров’ю дітей

Лікар пояснив, чому куріння дорослих шкодить здоров’ю дітей

Куріння дорослих шкодить здоров’ю дітей / фото: freepik.com

Євген Комаровський розповів про те, що куріння дорослих стає причиною того, що в легенях їхніх дітей починає накопичуватися бруд. Зрештою, це може стати причиною розвитку найрізноманітніших і дуже серйозних захворювань, тому не варто курити при дітях.

Про це повідомляє Segodnya.ua.

Пасивне куріння, як вважає більшість фахівців, шкідливіше, ніж активно. Дуже негативно воно позначається на здоров’ї дітей. Як правило, всі це знають, але курити кидати ніхто не збирається. Більшість людей звикли виправдовуватися тим, що подолати цю шкідливу звичку неймовірно складно. Доктор Комаровський детально розповів про те, що відбувається в бронхах, коли дитина вдихає дим від сигарет і є пасивним курцем.

Слизові оболонки трахеї та бронхів покриває війчастий епітелій. Кожна клітина має окрему вію. Так, як клітин дуже багато, то, відповідно, є і безліч вій. При цьому весь час спостерігається їхнє коливання у напрямку від легень до горла. Таким чином, відбувається досить ефективне очищення дихальних шляхів. Вії за рахунок свого руху досить швидко виганяють пил, мокротиння та слиз, починає краще проходити повітря.

Тютюновий дим стає причиною того, що вії менше вагаються. Через це в легенях поступово накопичується величезна кількість бруду, що може призвести до розвитку різних патологій. Шкідлива звичка знищуватиме не лише організм самого курця, а й тих, хто перебуває з ним поряд. Практично немає людей, які б не бачили, як виглядають уражені нікотином і смолами легені, але лише в поодиноких випадках ця картинка мотивувала кинути палити.

Можливо, потрібно уявити, що на картинці зображені легені вашої дитини? Може це стане досить сильним стимулом для того, щоб упоратися зі своєю небезпечною залежністю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.