Лікар назвала причини головного болю вранці

Лікар назвала причини головного болю вранці

Лікар назвала причини головного болю вранці / фото: freepik.com

Головний біль дуже примхливий і часто залежить від сну. Причому сон може бути як провокатором, так і чарівною пігулкою від головного болю. А ще, частою скаргою є головний біль після сну. Він зазвичай виникає між 4 та 9 годиною ранку та провокується наступними чинниками:

Недосипання

За рекомендацією американської асоціації по вивченню головного болю, біль виникає, якщо нічний сон триває меньше 6 та більше 8,5 годин. Якщо ви спите менше – організм стресує, втомлюється та недоотримує свою порцію серотоніну та мелатоніну. Все це може викликати головний біль.

Тривалість сну більше 10 годин

Тривалість сну більше 10 годин також є провокатором деяких видів головного болю. Найчастіше мігрень виникає в період з 4 до 9 годин ранку. Це спричинено тим, що саме зранку у великих кількостях вивільняється адреналін, що, в свою чергу, впливає на коливання судинного тонусу.

Апное уві сні

Апное уві сні може стати причиною головного болю, викликаного нестачею кисню та підвищеним тиском.

Надмірне вживання кави

Надмірне вживання кави. Причому важливо пити каву в один і той самий час, бо навіть це може викликати біль. Різка відміна кофеїну теж призведе до нападу головного болю.

Бруксизм

Бруксизм (скрипіння зубами вночі) викликає напругу в скронево-нижньощелепному суглобі, який з’єднує нижню щелепу з основою черепа, а також – зміни в положенні щелепи. Все це призводить до напруження, яке стає причиною головного болю.

Для того, щоб позбутися ранкового головного болю, необхідно виявити причину його виникнення та намагатись усунути її. Доволі часто потрібно лише скоригувати Ваш режим дня і головний біль стане не так часто псувати Ваше життя та знижувати працездатність!

Про цє написала в Instagram лікар Ольга Глинська.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.