Китайські медики озвучили нові подробиці про вірус Лан’я

Китайські медики озвучили нові подробиці про вірус Лан’я

Вірус Лан’я у Китаї / фото: pixabay.com

Співробітники Пекінського Інституту мікробіології та епідеміології надали звіт, в якому йдеться про те, що на сьогоднішній день на території Китаю вірусом Лан’я встигло заразитися близько 35 осіб. Розповсюджувачем захворювання є землерийки. Вчені розповіли про те, які симптоми виникають у тих, хто захворів.

Про це повідомляє The New England Journal of Medicine.

Раніше вже з’явилася інформація про те, що невідомим геніпавірусом заразилося 35 осіб. Всі вони проживають на території Східної провінції Китаю Шаньдунь і центральної провінції Хенань. Після проведення додаткових досліджень вірусу дали назву Langya henipavirus або LayV.

Під час проведеного дослідження на наявність досить небезпечного вірусу перевіряли не тільки домашніх тварин, але ще і диких. У більшості випадків генетичний матеріал нового захворювання був виявлений саме у землерийок. Ссавці за своїм виглядом схожі на мишей. Фахівці говорять про те, що дані звірята можуть виступати природним резервуаром для патогена. 

Практично відразу ж після зараження може з’явитися сильна втома, головний біль, лихоманка, кашель, а також нудота. Частина пацієнтів стикається з тим, що можуть з’явитися аномалії клітин крові. 35% хворих мають проблеми з нормальною роботою печінки, а ще 8% зіткнулися з серйозними проблемами нирок. На даний момент вірус не став причиною смерті жодного пацієнта. 

Більшість хворих фермери. Звернути увагу варто на те, що пацієнти не контактували між собою або з іншими зараженими. У той же час члени сім’ї фермерів не були заражені вірусом. Відповідно, науковці вважають, що вірус не здатний передаватися між людьми. Але поки рано робити висновки, адже потрібні додаткові дослідження. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.