Китай може захопити частину Росії замість Тайваню, – американський аналітик

Китай може захопити частину Росії замість Тайваню, – американський аналітик

Китайська армія / фото: 24 канал

Результат російсько-української війни поки що невідомий, але основні завдання Кремль виконати не здатний. Міф про військову міць РФ остаточно розвінчано, а відновити оборонну промисловість не вдасться через накладені санкції. 

Про це повідомляє Forbes.

На тлі ослаблення Росії помітно зміцнюється становище Сі Цзіньпіна. Аналітик з нацбезпеки США вважає, що КНР може відмовитися від ідеї захоплення Тайваня, переключивши свої апетити на східні регіони РФ, в яких мешкає багато етнічних китайців.

Сі Цзіньпіна офіційно переобрано комуністичною партією на третій термін. Він зберіг владу, тож може повернутися до питання захоплення Тайваню. Такі побоювання все частіше лунають у кулуарних бесідах західних політиків. 

Однак ці переживання не поділяє аналітик нацбезпеки США. Реальна спокуса Китаю – це Далекий Схід РФ. Територію можна захопити малою кров’ю, оскільки Кремль як ніколи ослаблений.

Напередодні 24 лютого Пекін і Москва заявляли про нескінченну дружбу, але такі спілки виявляються дуже хиткими. Між КНР та РФ виникають періодично гострі суперечки про прикордонні території. Через війну в Україні Путіну нічого протиставити потужному Китаю.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.