Кулеба сказав, чи буде Україна застосовувати літаки НАТО для ударів по Росії

Кулеба сказав, чи буде Україна застосовувати літаки НАТО для ударів по Росії

Винищувачі НАТО / фото: golosameriki.com

Україна не буде застосовувати західні винищувачі для завдання ударів по цілях на території Росії. Разом з тим, ці літаки можуть покласти край війні та відтіснити Росію за її східні кордони. 

Таку думку висловив в інтерв’ю телеканалу Sky News міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Спілкуючись з журналістом, Кулеба спробував заспокоїти тих, хто стурбований наданням Україні винищувачів через ризики ескалації конфлікту і виходу його за межі України.

За словами міністра закордонних справ, надання Україні західних літаків лише пришвидшить завершення війни та допоможе витіснити загарбників з окупованих територій України.

“Ми використовуємо зброю, яку отримуємо від партнерів, для завдання ударів по Росії на окупованих територіях України”, – сказав Кулеба. 

Водночас на запитання, чи може він гарантувати, що Україна не використовуватиме західні винищувачі та іншу зброю далекого радіусу дії для бомбардування території самої Росії, міністр закордонних справ відповів так: «Ми можемо гарантувати, що використовуватимемо західну зброю для звільнення українських територій».

Днями керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив про ймовірність того, що Велика Британія може першою надати Україні винищувачі. У своєму Телеграм він написав коротко: “Не виключаю, що Велика Британія може стати першою країною, яка розблокує постачання винищувачів Україні”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.