Кремль охоче відправляє на війну найбідніших росіян

Кремль охоче відправляє на війну найбідніших росіян

Російські окупанти / фото: DW

Президент Росії Володимир Путін вирішив використати у війні з Україною найбідніші верстви населення. Саме ця категорія росіян була і залишається міцним ядром ​​путінського електорату.

Про це повідомляють Новини Планети із посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що у другій половині 2022 року Росія витратила понад 1 трлн рублів (15 млрд доларів) на допомогу сім’ям з дітьми і ще близько 400 млрд рублів на пенсії. Вже цього року ці суми хочуть подвоїти. Крім того, глава Кремля наказав виплатити сім’ям загиблих в Україні солдатів по 5 млн рублів, а пораненим – 3 млн рублів.

За інформацією видання, збільшення соціальної допомоги підвищило доходи найбіднішої верстви населення більш ніж удвічі порівняно з рівнем інфляції. Зараз Росія виділяє близько двох третин свого бюджету на оборону, безпеку та соціальні програми. 

Експерти вважають, що рішення російського уряду щодо збільшення соціальних виплат може посилити негативний вплив на бюджет РФ, так само як і встановлення США та союзниками граничної ціни на російську нафту.

Таким чином, Путін у війні проти України зробив ставку на бідних росіян, котрі готові воювати чи підтримувати дії очільника Кремля за гроші. Саме ця категорія населення після початку широкомасштабного вторгнення стала головною лояльною силою російського диктатора.

За словами експертів, найбідніші верстви населення вхопилися за війну, щоб швидко втекти від поневірянь та кредитів, які вони не можуть погасити. В інтересах Кремля стабільно працює і російська пропагандистська машина. В соціальних мережах та на рекрутингових порталах штампуються рекламні оголошення, які позиціонують контрактну армію як дієву схему збагачення. 

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.