Кремль готує різке збільшення фінансування державної пропаганди, водночас урізуючи виплати новим солдатам. Як зазначають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), це свідчить про нову стратегію Путіна: зобразити перемогу Росії “неминучою” в інформаційному просторі, оскільки досягти її військовим шляхом не вдається.
54% на пропаганду, 0% — на солдатів?
ISW звертає увагу на дані, оприлюднені очільником МЗС України Андрієм Сибігою, згідно з якими Росія збільшує федеральні витрати на пропаганду в бюджеті 2026 року на 54% порівняно з 2025 роком.
Примітно, що це відбувається на тлі того, як російські регіони почали скорочувати одноразові підписні бонуси для нових рекрутів. На думку аналітиків, це свідчить про те, що Кремль:
- Має проблеми з добровільним набором до армії.
- Перенаправляє величезні кошти з армії на медіа та пропаганду, намагаючись досягти своїх цілей дипломатичним тиском, а не військовою силою.
Як Росія імітує “перемоги” на фронті
ISW зазначає, що Кремль свідомо завищує звіти про військові успіхи, щоб змусити Захід та Україну піти на поступки. Для цього використовується спеціальна тактика на фронті.
Російські війська проводять “місії з інфільтрації”: невеликі групи піхоти проникають у “сірі зони” на лінії фронту, (зокрема, на Куп’янському та Покровському напрямках), встановлюють там російські прапори і відходять.
Ці дрібні операції потім подаються Путіним та російськими “воєнкорами” як значні та стійкі територіальні здобутки.
Мета — повна капітуляція
В ISW наголошують, що ця інформаційна кампанія покликана приховати реальність: російські війська досягають лише мінімальних успіхів ціною непропорційно високих втрат живої сили.
“ISW не спостерігає жодних ознак того, що Кремль готовий прийняти щось менше, ніж капітуляцію України за всіма своїми початковими вимогами. Кремль готовий витрачати значні кошти, час та ресурси для досягнення цих вимог на полі бою, якщо це буде необхідно”, — підсумовують аналітики.