Космічний телескоп Вебба знайшов найстарішу галактику у Всесвіті

Космічний телескоп Вебба знайшов найстарішу галактику у Всесвіті

Найстаріша галактика у Всесвіті / фото: Daily Mail

Трохи більше ніж тиждень тому було зроблено неймовірне відкриття. За допомогою космічного телескопа Вебба фахівцям вдалося виявити найстарішу галактику у Всесвіті. Її вік становить 13,5 млрд років. Це свідчить про те, що з’явилася вона буквально через 300 мільйонів років після Великого вибуху.

Про це повідомляє Daily Mail.

Вчені розповіли про те, що телескоп Вебба використовував камеру ближнього інфрачервоного діапазону (NIRcam) для того, щоб зафіксувати найстарішу галактику. Їй дали назву GLASS-z13 або GN-z13.

Незважаючи на те, що ця галактика вже була через 300 мільйонів років після Великого вибуху, її виникнення могло статися будь-якої миті. Подальше дослідження дозволить точніше встановити вік. На сьогоднішній день вона вважається найстарішою серед усіх відомих. При цьому розміри галактики зовсім невеликі – 1600 світлових років. У той самий час маса об’єкта сягає 1 млрд мас Сонця.

Фахівці припускають, що GLASS-z13 має таку велику масу через те, що разом з її сусідом GN-z11 вони в ранньому Всесвіті дуже швидко росли і поглинали зірки, які були навколо.

«Це відкриття просто неймовірне. На сьогоднішній день ми маємо лише одне пояснення того, як така невелика галактика може мати таку велику масу. Ми збираємося провести додаткові дослідження для того, щоб отримати відповіді на всі питання, що цікавлять», – зазначив Рохан Найду з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, що в США.

На сьогоднішній день фахівці мають величезну кількість доказів того, що GLASS-z13 можна назвати найстарішою галактикою, але для того, щоб підтвердити цей статус, потрібно виконати ще низку дій. Відкриття неймовірно важливе, адже за його допомогою можна буде отримати інформацію щодо того, як відбувалася еволюція старих галактик у перші кілька мільйонів після того, як стався Великий вибух.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.