Користуємося газонокосаркою правильно

Користуємося газонокосаркою правильно

Сучасні газонокосарки можуть бути різними за конструкцією та принципом дії – бензинові, акумуляторні та електричні, проте кожна з них потребує дотримання певних правил користування. Лише за цієї умови процес скошування трави буде безпечним та максимально ефективним.

Фактори ризику в роботі з косарками:

  1. Металевий ніж та рухомий механізм мають велику швидкість обертання.
  2. В електричних косарках існує можливість ураження струмом при пошкодженнях.
  3. Сторонні предмети чи камінці під час косіння можуть потрапити під ніж та відлетіти вбік з великою швидкістю.
  4. Бензинові косарки взаємодіють з пожежонебезпечними легкозаймистими речовинами.
  5. Косарки мають значний рівень шуму.

Види сучасних газонокосарок

Розглянемо типи моделей:

  1. Бензинові косарки. Оскільки бензин – вибухонебезпечна речовина, то заправляти ним прилад потрібно на відкритому просторі та не курити поблизу. Масло можна доливати лише після охолодження двигуна. Заправлену газонокосарку не можна залишати в закритому приміщенні, оскільки є небезпека отруєння вихлопними газами.
  2. Акумуляторні газонокосарки. Акумулятор необхідно захищати від перегрівання та потрапляння вологи. Не зберігайте прилад поряд з невеликими металевими предметами, інакше батарея пошкодиться. Якщо з акумулятора виділяється рідина або газ, це свідчення несправності та потреби в заміні. Батарею не можна самостійно відкривати, оскільки це небезпечно. Усі використані чи несправні акумулятори підлягають утилізації.
  3. Електричні газонокосарки. Догляд полягає в регулярному огляді шнура чи ізоляції на виявлення пошкоджень. Підключати газонокосарки потрібно, використовуючи якісний подовжувач та розетку із захисним вимкненням. А ще слідкувати, щоб напруга в мережі подавалася в межах норми.

Правила користування

Перед початком роботи з газонокосаркою потрібно ознайомитися з правилами експлуатації та ретельно їх дотримуватися. Закріпити ручку, установити травозбірник, виставити висоту скошування. У бензинову – залити бензин і масло.

Більшість сучасних косарок мають кнопки безпеки. Особливості роботи потрібно вивчити до запуску пристрою. А ще – перевірити стан ножа, кабелю та корпусу на наявність пошкоджень. Прибрати з газону сторонні предмети – палиці, камінці тощо. Поблизу не повинно бути людей або домашніх тварин, а при їхній появі двигун косарки потрібно вимкнути.

Косити потрібно, рухаючись лише вперед, а задній хід дозволяється робити лише при вимкненому двигуні. Працювати з мокрою травою, особливо електричною косаркою – заборонено. Будь-які маніпуляції з ножем, шнуром чи корпусом можна здійснювати лише після вимкнення двигуна.

Для індивідуального захисту під час косіння використовуються спеціальні окуляри та рукавички, інколи – навушники. З одягу треба вибрати довгі штани, закрите взуття та головний убір.

Під час користування газонокосарками дотримуйтеся правил експлуатації та наших порад – і результат буде найкращим.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.