Користь та шкода від коров’ячого молока: результати дослідження

Користь та шкода від коров’ячого молока: результати дослідження

Молоко / фото: pixabay.com

Коров’яче молоко є важливим компонентом збалансованого харчування та містить безліч цінних компонентів. Воно корисне як дорослим, так і дітям після року. Однак є нюанси і перед вживанням молока слід зважати на індивідуальні особливості організму.

Про це пише видання Pubmed.

Коров’яче молоко є рідкою їжею (87% води), яка містить у середньому 13% усіх сухих речовин і близько 9% сухих знежирених речовин. 

Користь цільного коров’ячого молока

Молоко – це багатий поживними речовинами продукт, що має важливу  цінність завдяки вмісту в ньому кальцію, вітаміну D, білка, вітаміну B12, вітаміну A, рибофлавіну, калію і фосфору. Достатній вміст амінокислоти триптофану, попередника ніацину, робить молоко важливим джерелом еквівалентів ніацину. 

Нагадаємо, що триптофан – це незамінна амінокислота, яка бере участь у білковому обміні, сприяє виробленню серотоніну (“гормону щастя”), мелатоніну (антиоксиданту та “гормону сну”) та холіну (ноотропу та антидепресанту).

Молоко є найстарішим і одним з найбільш поживних поживних продуктів у світі. Він є джерелом високоякісних білків та одним з найважливіших джерел біоактивних пептидів. 

Білки молока мають високу харчову цінність і чудові лікувальні властивості. Вони відомі як потенційні інгредієнти корисних для здоров’я функціональних харчових продуктів, і молочна промисловість вже випустила на ринок багато молочних білків та продуктів на основі пептидів, які можна вживати як частину звичайного щоденного раціону. 

Їх вживають немовлята, люди похилого віку і люди з ослабленим імунітетом. Також вони є корисними для підтримки здоров’я та запобігання деяким захворювання, таких як ожиріння, серцево-судинні захворювання та рак.

Кому не можна молоко

Однак педіатри не рекомендують вводити до раціону цільне коров’яче молоко дітям до року. Цей продукт може знижувати всмоктування заліза, що, в свою чергу, стає чинником ризику розвитку залізодефіцитної анемії.

Крім того, вживання молока може викликати алергічні реакції, оскільки білок коров’ячого молока входить до першої п’ятірки найчастіших алергенів і стає причиною алергічних реакції, особливо у маленьких дітей.

Також коров’яче молоко категорично не можна вживати людям з непереносимістю лактози – це генетичне захворювання, яке не дає людині перетравлювати лактозу, яка присутня практично у всіх молочних продуктах.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.