Користь та шкода від картоплі для організму – маловідомі факти

Користь та шкода від картоплі для організму – маловідомі факти

Користь та шкода від картоплі / фото: freepik.com

Картоплю необхідно вживати для того, щоб захистити свій організм від багатьох захворювань, але при цьому важливу роль буде грати спосіб його приготування. Крім того, важливо знати кілька цікавих фактів про цей коренеплід.

Онкологія

Картопля має антиоксидантні властивості, а також містить багато поліфенолів. Ці речовини ефективно здатні захищати організм від онкології. В той самий час не варто думати, що приготований у фритюрі овоч принесе користь. У такому випадку картопля буде виступати в якості сильної отрути через вміст канцерогенів.

Для схуднення

Якщо є бажання скинути кілька зайвих кілограмів, то можна додати запечену картоплю до раціону. У ньому міститься багато калію, який допомагає схуднути. Якщо збільшити кількість калію в раціоні хоча б на 25%, то процес схуднення буде просуватися набагато швидше. Також в складі картоплі багато клітковини, що добре позначається на процесі травлення.

Для серця

Картоплю вживати потрібно тим людям, які страждають від високого артеріального тиску. Ідеально підійде овоч в запеченому або вареному вигляді. Таким чином він буде максимально швидко виводити з організму натрій.

Проти інсульту

У коренеплоді є безліч антиоксидантів, здатних надійно захистити серцево-судинну систему. Через високий вміст клітковини знижується вплив на організм шкідливого холестерину. Крім того, картопля – відмінний захист від атеросклерозу.

Шкода картоплі

Є певні ситуації, коли бульбу краще виключити зі свого раціону, щоб не нашкодити власному організму.

  • Коренеплід багатий на крохмаль, який виробляє молочну кислоту, а вона руйнує емаль і значно збільшує ризик розвитку карієсу
  • Краще не їсти часто її тим, хто страждає на цукровий діабет. Овоч має занадто високий глікемічний індекс і буде перетворюватися у швидкі вуглеводи.
  • Через вміст калію, від картоплі варто відмовитися людям, які мають проблеми з нирками.

Попри те, що картопля вважається досить корисним овочем, до її вживання варто поставитися серйозно і враховувати певні протипоказання. Також не варто готувати овоч у великій кількості масла, адже це в будь-якому випадку буде шкодити організму.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.