Користь та шкода оливкової олії для організму

Користь та шкода оливкової олії для організму

Оливкова олія / фото: freepik.com

Оливкова олія є одним з найбільш здорових рослинних олій, які існують на землі. Воно виходить з плодів оливкових дерев і використовується не тільки в кулінарії, але і в косметології та медицині. Однак вживання великої кількості оливкової олії може завдати шкоди здоров’ю. Вчені провели багато досліджень про його користь і шкоду, тепер розповіли про всі його переваги для організму.

Про це повідомляє Eat This, Not That.

Користь оливкової олії

Оливкова олія є багатим джерелом мононенасичених жирових кислот. Ці жирні кислоти, на відміну від насичених жирів, знижують рівень холестерину в крові та зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Наприклад, було проведено дослідження, в якому взяли участь 841 тисяча осіб. Виявилося, що в раціоні більшості з них оливкова олія була єдиним джерелом мононенасичених жирів. Ця речовина значно знижує ризик інсульту.

Оливкова олія також багата антиоксидантами, які допомагають боротися із запальними процесами в організмі та зменшують ризик розвитку ракових захворювань.

Згідно з деякими дослідженнями, регулярне вживання оливкової олії може допомогти зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера та багатьох інших неврологічних захворювань.

Крім того, оливкова олія може бути використано в косметології для поліпшення стану шкіри, волосся і нігтів.

Шкода оливкової олії

Необхідно пам’ятати, що оливкова олія є калорійним продуктом, тому вживання занадто великої кількості оливкової олії може привести до набору ваги та збільшення рівня холестерину в крові.

Крім того, деякі люди, які просто не переносять оливкову олію. Якщо у вас виникли алергічні реакції після вживання оливкової олії (свербіж шкіри, висипання), необхідно негайно звернутися до лікаря.

На закінчення, оливкова олія є здоровою їжею, багатою мононенасиченими жирами та антиоксидантами. Однак вживання у великих кількостях цього продукту може завдати шкоди здоров’ю, тому його вживання має бути помірним.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.