Користь кави для здоров’я: роз’яснення нутриціолога

Користь кави для здоров’я: роз’яснення нутриціолога

Користь кави / фото: pixabay.com

Пити каву чи не пити, як часто вживати і чому деяким варто від неї відмовитися – ці питання викликають численні дискусії. Проте нові спостереження доводять, що кава може захистити від деяких небезпечних захворювань, а значить вона перебуває на варті вашого здоров’я.

Про те, чим корисна кава, розповідає на своїй сторінці в Instagram нутриціолог Ольга Дорош.

У 1960-х роках споживання кави вважалося фактором серцево-судинного ризику, пов’язаного з ішемічною хворобою серця. У 1981 році в газеті “Нью-Йорк Таймс” вийшла стаття, яка проголошувала, що “наша ранкова чашка веде нас до ранньої могили”. 

З того часу було проведено багато досліджень, і пізніше приголомшлива стаття із “Нью-Йорк Таймс” була спростована, оскільки вчені не виявили зв’язку між вживанням кави та передчасною смертю.

Останні ж дослідження, які проводились в 2000-2023 роках, показали, що регулярне споживання кави може забезпечити певний захист від:

  • хвороб серця (зокрема інфарктів, інсультів);
  • хвороби Паркінсона;
  • цукрового діабету II типу;
  • захворювань печінки, включаючи рак печінки.

Однак, експертка наголошує, що кава має фізіологічний ефект підвищення артеріального тиску, проте він тимчасовий та не впливає на схильність до розвитку явної гіпертензії.

Як зазначає Дорош, низка останніх досліджень показали, що більш високе споживання кави (понад 4 чашок на день) повʼязане зі зниженням смертності як серед чоловіків, так і серед жінок.

Нутриціолог зазначила, що варто дотримуватися добової норми споживання кави, яка становить 400 мг кофеина.

Серйозні побічні ефекти від вживання кави спостерігаються при прийомі 1 г кофеїну на добу, при цьому в одній чашці кави знаходиться від 30 до 160 мг (залежить від кількості заварки, способу приготування та зерен). Тому, якщо у вас виникають такі побічні ефекти, як печія, нервозність або безсоння, нутриціолог радить виключити напій з раціону.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.