Корисне морозиво чи ні: дослідження вчених

Корисне морозиво чи ні: дослідження вчених

Морозиво / фото: pixabay.com

Виявляється, морозиво – це не тільки смачний і охолоджувальний десерт. Цей продукт неймовірно корисний. Тому серед величезного розмаїття солодощів, пломбір або ескімо будуть одними з найбільш рекомендованих лікарями та дієтологами. 

Про це повідомляє The Conversation.

В недалекому минулому, а саме у 2018 році була написана наукова дисертація про “користь морозива”. Дослідження проводили вчені з Гарвардського університету, в ході якого з’ясували, що воно позитивно впливає на людей з цукровим діабетом. 

Деталі дослідження про морозиво 

Щоб зрозуміти, що молочний десерт корисний, вчені вивчали продукт в цілому близько двадцяти років. Метою дослідження був пошук взаємозв’язку між певними хворобами, способом життя та продуктами харчування.

Майже 20 років вивчалися дані про стан здоров’я людей з цукровим діабетом 2 типу. За цей час у дослідженні взяли участь 16 тисяч осіб. Кожен надав інформацію про спосіб життя, стан здоров’я та харчування протягом останніх 12 місяців.

Зібравши та проаналізувавши дані, вчені прийшли до висновку, що ті добровольці, які не відмовляли собі в морозиві, мали кращі показники здоров’я. Наприклад, у них ризик розвитку серцево-судинних захворювань був на 12% нижче.

Користь морозива

По-перше, морозиво – це відмінне джерело кальцію. Багато видів продукту містять молоко, воно багате кальцієм, який необхідний для розвитку кісток і здоров’я зубів.

По-друге, морозиво може допомогти поліпшити настрій. Це відбувається через те, що морозиво містить феноли та іншими хімічними сполуки, які можуть поліпшити мозкову активність і підвищити рівень щастя.

По-третє, багато видів морозива містять фрукти, як добавки або ж в складі морозива. Фрукти – це цінне джерело вітамінів і антиоксидантів, які необхідні для підтримки імунітету і здоров’я шкіри.

Шкода від морозива

По-перше, морозиво має негативний вплив на зуби. Цукор, який присутній в морозиві, може стати причиною карієсу.

По-друге, морозиво містить багато жиру та цукру, що може призвести до зайвої ваги та хвороб, таких як діабет та серцево-судинні захворювання.

По-третє, при виробництві багатьох сортів морозива використовують штучні барвники та консерванти. Вони можуть викликати алергічні реакції.

Отже, морозиво має свої переваги та недоліки, і його вживання має бути помірним. Цей смачний десерт повинен бути частиною здорового способу життя, а не його заміною. Вибирайте якісне морозиво, уникайте надмірного вживання і стежте за своїм здоров’ям.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.