Користь кави: дві чашки на день допоможуть серцю

Користь кави: дві чашки на день допоможуть серцю

Вживання кави корисне для здоров’я людини / фото: pixabay.com

Під час 71-ї щорічної конференції Американського коледжу кардіологів вони продемонстрували результати нового дослідження. Як виявилося, якщо щодня пити по кілька чашок кави, то можна позитивно вплинути на серце. Варто зазначити, що це стосується не лише цілком здорових людей, а й тих, хто має серцево-судинні патології.

Про це повідомляє EurekAlert 

Багато хто боїться пити каву через те, що напій досить сильно впливає на серцебиття. Вони вважають, що якщо є якісь проблеми, то через це вони можуть лише посилитись. Навіть деякі медики рекомендують відмовитися від ароматного напою, але останнє дослідження показало, що кава може бути в раціоні кожної людини.

Доктор Пітер М. Кістлер розповів про те, що напій може мати нейтральний ефект або позитивно позначатися на роботі серцевого м’яза. У ході дослідження застосовувалися дані про стан здоров’я, отримані із UK BioBank. За людьми велося спостереження щонайменше 10 років. Експерти займалися вивченням ситуацій із вживанням різної кількості кави, починаючи від однієї та закінчуючи шістьма чашками кави. Додатково враховувалося те, яке саме захворювання є.

Всі пацієнти були поділені на групи залежно від того, скільки напою вони вживають. Після цього було проведено анкетування, яке результати заносилися до спеціального реєстру. Зрештою, не було встановлено жодного ефекту або тільки позитивних змін. У ході дослідження вдалося з’ясувати, що якщо пити по 2-3 чашки кави щодня, виходить знизити ризик розвитку патологій у роботі серця приблизно на 10-15%. У той же час, фахівці рекомендують не вживати більше напою, ніж потрібно, особливо якщо це стає причиною виникнення занепокоєння або дискомфорту.

Як саме кавовий напій може позитивно вплинути на серце? Найчастіше він асоціюється з кофеїном, але насправді у його складі присутні понад сотню біологічно активних сполук. Кістлер зазначає, що ці речовини здатні зробити запальний процес не таким серйозним. Також підвищується рівень чутливості до інсуліну, покращується метаболізм, жир у кишечнику всмоктується у кілька разів швидше та якісніше. Крім того, відбувається блокування рецепторів, які можуть стосуватися порушення серцевого ритму.

Раніше ми писали, що дієтологи назвали продукти, які змушують виглядати старшими. Дієтологи розповіли, які саме продукти здатні спровокувати передчасне старіння. Якщо вони регулярно будуть присутні в раціоні, то дуже скоро людина виглядатиме мінімум років на десять старше.

А також, що у британки почалася алергія на власну дитину. Фіона Хукер, якій виповнилося 32 роки, під час своєї вагітності зіткнулася з дуже неприємним та рідкісним явищем – пемфігоїдом вагітних. Хвороба провокує виникнення симптомів не тільки під час виношування малюка, а й навіть через кілька місяців після пологів.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.