Кому не обійтись без кисневого апарату для дихання

Кисневий апарат для дихання – це медичний гаджет, здатний виділяти із кімнатного повітря чистий кисень. Сьогодні його широко використовують для проведення киснетерапії як у медустановах, так і в домашніх умовах. Оксигенотерапія може гарантувати виживання навіть після нещасного випадку, отруєння алкоголем, чадним газом, наркотичними речовинами, автомобільної аварії.
Кому потрібен домашній концентратор
Кисневий генератор варто мати вдома:
- Мешканцям мегаполісів, котрі змушені щодня дихати шкідливими викидами.
- Дітям із зниженим імунітетом, порушеннями у розвитку.
- Людям, які страждають від частих головних болів, зниженої працездатності, хронічної втоми, безсоння.
- Жінкам у період вагітності, шанувальникам активного способу життя, школярам, студентам та людям похилого віку.
- Пацієнтам із такими захворюваннями, як бронхіальна астма, COVID-19, ураження органів зору, будь-які форми серцевої недостатності, ХОЗЛ, муковісцидоз.
Чи є протипоказання до застосування виробів
Медичні кисневі концентратори будуть корисні далеко не кожному пацієнтові. Проведення подібної терапії під забороною при певних захворюваннях, серед яких:
- тяжкий перебіг цукрового діабету;
- гіповентиляція (слабке дихання);
- розвиток легеневих кровотеч;
- Піквікський синдром;
- гіперкапнія.
Як працює апарат для концентрації кисню
Принцип роботи медичного кисневого обладнання такий:
- За допомогою спеціального компресора атмосферне повітря забирається з кімнати.
- Повітряний потік проходить кілька етапів фільтрації. Пилова та бактеріальна необхідні для очищення від великих частинок, тоді як молекулярна – для відділення О2 від азоту та інших газів.
- Після фільтрації О2 зволожується дистильованою водою, оскільки в чистому вигляді він здатний призвести до пересушування дихальних шляхів користувача.
- Фінальний етап – кисень у високій концентрації (90-99%) доставляється пацієнту, що його потребує, за допомогою кисневої маски, носових канюлів або дифузора.
Виділення оксигену відбувається за допомогою так званого «молекулярного решета», роль якого відіграють кульки з цеоліту. Завдяки такому ретельному очищенню кисень виходить не тільки висококонцентрованим, а й кристально чистим.
Якими бувають апарати для дихання
Сучасний ринок медтехніки пропонує купити кисневі концентратори як стаціонарні, так і переносні. Їхня головна відмінність полягає в тому, що стаціонарна модель працює від електромережі 220 В, тоді як портативна оснащена акумуляторною батареєю, завдяки якій вона «не прив’язана» до розетки.
Крім того, прилади для кисневої терапії можна розділити на такі види.
Професійного призначення
Медичні прилади генерують від 10 до 20 літрів концентрованого оксигену за хвилину. Вони призначені для експлуатації у лікарнях, поліклініках, палатах інтенсивної терапії, операційних. Такі моделі часто використовуються спільно з дихальним чи наркозним обладнанням.
Для домашнього використання
Продуктивність приладів не перевищує 5 л/хв. Вони є хорошим варіантом для проведення оксигенотерапії на дому, приготування коктейлів О2.
Для використання з профілактичною метою
Такі моделі видають від 1 до 3 літрів кисню за хвилину. Вони застосовуються для профілактики низки респіраторних захворювань, зміцнення імунної системи.
Скільки коштує медична техніка для дому
Купити кисневий концентратор в Україні можна за різну ціну. Вартість пристрою залежить від продуктивності, функціональних можливостей, компанії-виробника. Вигідно придбати обладнання для реабілітації в домашніх умовах можна в інтернет-магазині OSD.
Современные металлопластиковые двери: особенности и назначение
Зарядные станции – мощный повербанк или энергетическая стабильность