Кому не можна пити більше трьох чашок кави на день – відповідь вчених

Кому не можна пити більше трьох чашок кави на день – відповідь вчених

Кому не можна пити більше трьох чашок кави на день / фото: freepik.com

Будьте обережні з кавою. Цей напій насправді може бути шкідливий не тільки для серця, але і нирок. Вчені провели нове дослідження і попереджають, кому не можна випивати більше ніж трьох чашок на день цього напою.

Про це повідомляє  The Globe And Mail.

Дослідження показало, що кава може як захистити від хронічного захворювання нирок, так і призвести до дисфункції цих органів. Його проводили вчені з Університету Торонто та італійського університету Падуї. Експерти виявили зв’язок між дисфункцією нирок і кофеїном. До речі, важливу роль в цьому питанні відіграє генетика, а саме ген CYPIA2.

Справа в тому, що цей ген розщеплює кофеїн, а його варіації впливають на час розщеплення. Виявилося, що приблизно 50% європейців мають варіацію гена, яка уповільнює процес виведення кофеїну з організму. У вихідців з країн Африки цей відсоток ще вище і становить приблизно 70%.

У дослідженні, яке проводили вчені з двох університетів взяли участь 1180 осіб у віці 18-45 років. Всі страждали від нелікованої гіпертонії 1 стадії.

Добровольці регулярно пили каву, а вчені стежили за їх артеріальним тиском. Також брали до уваги спосіб життя людей, кількість випитої кави. Далі їм провели ДНК-тест на виявлення гена CYPIA2. Дослідження включало і щорічну здачу рідин на аналізи (кров і сеча).

Вивчивши результати, експерти прийшли до висновку, що у людей з варіантом гена CYPIA2 нирки були в гіршому стані. Ці люди також частіше мали проблеми з АТ.

Провідний доктор дослідження Сара Махдаві прокоментувала результати дослідження наступним чином: людям з геном CYPIA2 не можна випивати більше 3 чашок кави на добу, а краще взагалі знизити споживання напою до 200 мг в день. В іншому випадку проблем з нирками не уникнути.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.