Компресори холодильників – важливе роз’яснення

Компресори холодильників – важливе роз’яснення

Компресор – найважливіший компонент холодильника. Саме від нього залежить здатність техніки виробляти холод, ефективність охолодження їжі, її терміни придатності. Також компресор є й найуразливішим у всій конструкції. Його механізми зношуються найшвидше, оскільки працює він найбільше. Тому велика частка холодильників стають непридатними для подальшого використання саме через вихід з ладу цього агрегату.

Холодильники, які зараз є в продажу, відрізняються за кількістю та типами моторів. Тому у покупців виникають деякі труднощі в виборі. Наприклад, хтось вважає, що краще два мотори, ніж один. А хтось, не заглиблюючись у вивчення характеристик, переваг та недоліків, женуться за моделями з інверторними компресорами. Щоб розвіяти сумніви, які можуть у вас виникнути при виборі, ми прояснимо ці питання.

Кількість компресорів

Між двокомпресорним і однокомпресорним холодильником однозначно краще вибирати другий, і ось чому. У двокомпресорних холодильниках використовуються два мотори для холодильника та морозилки. Раніше це вважалося перевагою, адже користувачі мали змогу вмикати чи вимикати охолодження в камерах окремо. А якщо один компресор виходив з ладу, то інший продовжував працювати.

В наш час це досить сумнівні переваги. По-перше, звичайний компресор сучасного холодильника без проблем відпрацює 5–7 років, а то й набагато більше. По-друге, сучасні технології дозволяють налаштувати температуру в обох камерах як завгодно. І, по-третє, два мотори споживають більше електроенергії, що в час тотальної економії не дуже приємно.

Тип компресора

Сучасні холодильники оснащуються звичайними моторами та інверторними. І тут дійсно другий тип виграє у першого за деякими якостями:

  • точне підтримання температури — похибка може складати лише 1 градус, тоді як у звичайному температура може коливатися на кілька градусів;
  • тиха робота — він працює на повільних обертах, а не на максимальних, тому і шумить менше;
  • довговічність — завдяки меншим навантаженням він повільніше зношується.

Ці переваги інверторний холодильник отримав завдяки принципу роботи мотора. Якщо звичайний або працює на повних обертах, або не працює, то інверторний працює постійно, але на невеликих обертах. Тому він лише підтримує ту температуру в холодильнику та морозилці, яка в ньому вже є, а не крутиться інтенсивно, щоб її набрати.

Здавалося б, при виникненні необхідності купити новий холодильник вибір стає очевидним. Але є одне «але», яке полягає у великій різниці в ціні. Тому варто добре обдумати свій вибір.

Також для покупки ідеального холодильника потрібно враховувати ще ряд параметрів, які можуть вплинути на комфорт його експлуатації та ефективність роботи. До них належить тип приладу, місце розташування морозилки, габарити, спосіб встановлення, системи охолодження та розморожування морозильної камери, наявність зони свіжості, дисплея, клас енергоспоживання та різні додаткові функції.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.