Комета Галлея може пошкодити космічний телескоп Вебба

Комета Галлея може пошкодити космічний телескоп Вебба

Телескоп Вебба / фото: segodnya.ua

Упродовж двох тижнів за Всесвітом ведеться спостереження за допомогою космічного телескопа Вебба. За рахунок цього фахівці NASA мають можливість поповнити архіви новими фотографіями галактик та зірок. Варто зазначити, що обсерваторія знаходиться на відстані 1,5 мільйона кілометрів від нашої планети. Експерти вважають, що вона може постраждати через короткоперіодичну комету, яка отримала назву комета Галлея.

Про це повідомляє Forbes.

Наприкінці весни цього року в один із сегментів основного дзеркала, встановленого на космічному телескопі Вебба, діаметр якого становить 6,5 метра, врізався досить великий мікрометеорит. Це спричинило те, що сегмент був пошкоджений. Фахівці відзначають, що інцидент ніяк не позначився на працездатності пристрою.

Раніше у головне дзеркало попадало кілька невеликих мікрометеоритів, але вони не пошкодили його. НАСА прогнозує те, що безліч дрібних космічних каменів постійно потраплятиме в телескоп. Водночас весняний удар продемонстрував, що велике каміння може загрожувати нормальному функціонуванню обсерваторії.

Комета Галлея залишає після себе у внутрішній частині Сонячної системи величезну кількість пилу та уламків різного розміру. Вони загрожують космічному телескопу Вебба. При цьому в потоці можуть бути дуже великі уламки. Найбільш небезпечною ситуація буде у травні 2023 та 2024 років. У цей час телескоп проходитиме через потік космічного каміння, яке залишила після себе комета Галлея.

Звернути увагу варто на те, що потоки провокують виникнення на Землі метеорних потоків Ета-Акваріди та Оріоніди. Перші можна спостерігати у травні, а другі з’являються в середині осені. Коли частки потрапляють в атмосферу, то всього за годину можна побачити близько двох десятків зірок, що «падають».

Комета Галлея вважається єдиною кометою, яку можна побачити без спеціального обладнання. Вперше її помітили ще 240 року до нашої ери і з того часу вона через кожні 75 років наближається до Сонця, тому люди можуть бачити її із Землі.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.