Комаровський розповів, як пояснити дітям, що міни – це не іграшки

Комаровський розповів, як пояснити дітям, що міни – це не іграшки

Євген Комаровський / фото: Диалог.UA

Захисники України активно займаються звільненням населених пунктів від ворожих військ, але це зовсім не означає, що ці місця залишаються повністю безпечними як для дорослих, так і для дітей. У покинутих окупантами містах і селах можуть залишатися в різних місцях міни і гранати, а також багато інших боєприпасів, які можуть загрожувати мирному населенню.

Євген Комаровський розповів про те, як дорослі мають говорити зі своїми дітьми, щоб ті в жодному разі не наближалися до незнайомих предметів.

«Під час війни дуже важливо, щоб діти беззаперечно слухалися дорослих. Коли батьки говорять про те, що потрібно стояти, то дитина має негайно зупинитися. Якщо було сказано не чіпати, значить до цього предмета не можна підходити і чіпати його. Не треба дискутувати з батьками та сперечатися. Численні пояснення потрібно залишити на повоєнний час, а коли навколо на кожному кроці чатує небезпека, то варто додати в розмову трохи жорсткості та напору, щоб дитина все зрозуміла з першого разу», – каже Комаровський.

Він підкреслив, що діти повинні знати, що будь-які предмети, які вони побачать на вулиці або в парку, можна лише здалеку роздивитись, не більше. До них не варто наближатися і тим більше починати чіпати руками. Крім того, обов’язково потрібно попередити батьків, що було помічено якийсь підозрілий предмет.

Якщо предмет, що становить загрозу, був виявлений групою дітей, то одна дитина повинна залишитися на місці і попереджати всіх, хто проходитиме, інші повинні негайно вирушати за дорослими. При цьому дитині, яка залишилася, найкраще сховатися, наприклад, за деревом.

Комаровський зазначає, що кожен день дітям потрібно щонайменше тричі говорити про те, що без дозволу дорослих ходити нікуди не можна. Вони повинні запам’ятати, що на прогулянці заборонено торкатися підозрілих предметів. Якщо є можливість, місцева влада має вказати, до яких саме місць у тому чи іншому населеному пункті ходити не можна.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.