Коли висаджувати розсаду помідорів – господині на замітку

Коли висаджувати розсаду помідорів – господині на замітку

Коли висаджувати помідори у ґрунт / фото: pixabay.com

Аби всередині літа вже ласувати смачними соковитими помідорами із власного городу, настав сприятливий час, коли слід висаджувати розсаду помідорів в ґрунт. Адже середня місячна температура травня в багатьох регіонах України цьогоріч становить +14 +18 градусів.

Редакція Новин Планети вирішила розповісти дачникам і городникам про тонкощі вирощування помідорів з розсади.

Середина травня – сприятливий час для висадки помідорів у відкритий ґрунт

Для того, щоб розсада не померзла на відкритому ґрунті, слід дочекатися оптимальних погодних умов. Земля при цьому має бути добре прогрітою, а ймовірність заморозків в перші дні після висадки практично рівною нулю. 

Тож подивіться прогноз погоди на тиждень у вашому регіоні і зважте на такі важливі фактори:

  • вночі немає заморозків;
  • температура повітря вдень не нижче +15°C;
  • ґрунт прогрітий до +10°C на глибину 10 см.

Важливо зазначити, що на час висадки розсади помідорів у ґрунт впливає і місце вирощування помідорів. Тож якщо ви маєте теплицю, то висаджувати розсаду можна значно раніше – наприкінці березня чи на початку квітня, втім все одно зважайте на температуру ґрунту.

Як підготувати розсаду до посадки в ґрунт 

Розсада помідорів, яка вирощувалась у закритому приміщенні, перенесе великий стрес, якщо одразу відправити рослини у відкритий ґрунт. Тому перед пересадкою фахівці радять провести підготовку сіянців за таким планом.

  1. Починайте гартувати розсаду в горщиках приблизно за тиждень до висадки. Виносьте рослини на відкрите місце спочатку на 2-3 години і поступово збільшуйте час перебування на сонці до 8-10 години на день. Якщо не прогнозується заморозків можна спробувати залишити розсаду на ніч на вулиці.
  2. В процесі загартовування не забувайте рясно поливати помідори, аби в них не зупинилося зростання. В останні дні перед висадкою для збереження земляної грудки на корінні полив скоротіть до мінімуму.
  3. Зменшіть кількість азотних добрив за тиждень до висаджування в ґрунт та підгодуйте сіянці розчином фосфорно-калійних добрив. 
Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.