Коли в Україні з’являться американські винищувачі F-16

Коли в Україні з’являться американські винищувачі F-16

F-16 / фото: defense.gov

Україна неодноразово наголошувала на необхідністі отримання західних літаків задля покращення захисту неба від російських повітряних атак. Однак, для постачання американських винищувачів F-16 може знадобитися у кращому випадку кілька місяців.

Про це пише CNN. 

Видання цитує заяву міністра ВПС США Френка Кендалла, в якій наголошується на тому, що винищувачі можуть з’явитися в Україні не раніше, ніж за декілька місяців.

“Ми за жодних обставин не збираємося передавати F-16 або інший західний винищувач у значній кількості українським ВПС раніше, ніж за декілька місяців”, — зазначив міністр. 

Водночас Кендалл додав, що потрібно опрацювати низку деталей, перш ніж українські ВПС зможуть літати на західних літаках у великій кількості.

За його словами, це відносно швидкий термін, оскільки на підготовку нового американського пілота на літаку зазвичай потрібно понад два роки. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який на деякий час відмовився від керування реактивним літаком, може тривати до п’яти місяців.

Намагання України мати у своєму флоті винищувачі F-16 американського виробництва отримали значний поштовх на минулих вихідних, коли президент США Джо Байден підтримав навчання київських пілотів керувати ними.

Коментарі Байдена на саміті з лідерами G7 в Японії прозвучали через кілька днів після того, як Британія та Нідерланди заявили, що створюють “міжнародну коаліцію” щоб допомогти Україні придбати F-16, оскільки вона прагне покращити свій захист від російських повітряних атак.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення Байдена, написавши у Twitter, що “це значно посилить нашу армію в небі”.

Втім, аналітики попереджають, що літаки F-16 не є панацеєю від усіх проблем і мають вразливі місця, про які Москва добре знає і може використати у своїх цілях, пише CNN.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.