Коли настане кінець світу: суперкомп’ютер вирахував дату

Коли настане кінець світу: суперкомп’ютер вирахував дату

Коли настане кінець світу / фото: pixabay.com

Приблизно 50 років тому вчені створили комп’ютер, який здатний розрахувати дату кінця світу. Машина проводить тисячі обчислень, перш ніж вкаже дату, до якої людська цивілізація вимре. Виявилося, що супермашина вказала 2050 рік. Вимирання почнеться у 2040 році і триватиме ціле десятиліття.

Про це повідомляє Daily Star.

Комп’ютер створювали на замовлення Римського клубу. Він вираховує безліч факторів: рівень забруднення навколишнього середовища, народжуваність, глобальне потепління і ін. Він називається «світ один». Експерти кажуть, що його результати вказують на те, що до 2050 року, цивілізація, до якої ми звикли, припинить своє існування. Також для людства стануть недоступними багато природних ресурсів. Ні перехід на екологічні автомобілі, ні зниження народжуваності не зможуть запобігти запущені процеси. Виживання світу стоїть під питанням.

Час від часу «світ один» запускають для отримання якихось розрахункових даних. Так, наприклад, в 2020 році комп’ютер спрогнозував, що планета буде в «вкрай критичному стані». Якість життя людства впаде до критичного рівня. Населення скоротитися і стане менше, ніж в 1900 році. Коронавірус і війни показують, що машина робить вірні розрахунки. Зараз світ взагалі на порозі ядерної війни. Тому вчені насторожені. Обчислення можуть виявитися правдивими.

Вчені кажуть, що прогнози суперкомп’ютера завжди підтверджуються з тими, які дає астроном Мартін ріс. Це один з найвидатніших астрофізиків Великобританії. Він також передбачав, що людство опиниться на межі вимирання через зміни клімату, залежності від гаджетів, небезпечних хвороб і воєн.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.