Коли можливий новий наступ на Харків – військовий експерт

Коли можливий новий наступ на Харків – військовий експерт

Окупант / фото: rbc.ua

Російські війська знову спробують провести атаку на обласний центр, як тільки промерзне земля. Втім, новий наступ відбуватиметься за участі нещодавно мобілізованих російських солдат, погано навчених та застаріло озброєних.

Про це командувач Харківського військового округу (ХВО) генерал Сергій Мельник заявив в інтерв’ю нідерландському виданню NOS. 

За словами представника ЗСУ, окремі розвідувальні групи з 10-20 російських солдатів уже перетинають кордон Харківської області. Тож, цілком ймовірно, що як тільки промерзне земля, російські війська знову спробують провести атаку на обласний центр, припускає Мельник. Поки що наступу ЗС РФ на заваді температурний фактор – відносно тепла погода, через що земля не промерзає, і важка бронетехніка може зав’язнути на бездоріжжі.

Мельник дав прогноз і щодо чисельності російських військ, що готуються до наступу. Їх, на думку очільника ХВО, може бути набагато більше ніж 200 тисяч осіб і більшість з них – це нещодавно мобілізовані російські солдати. Однак, український військовий заспокоює – така кількість живої сили, ймовірно, буде погано озброєна, навчена та демотивована. Але Росія, на думку Мельника, вкотре спробує зробити ставку на кількість.

Військовий вважає, що під час нового наступу російська армія може діяти так, як і в лютому 2022 року: намагатися відрізати Харків від Києва та не дозволити українським силам на Донбасі прийти на допомогу столиці, де також очікується новий наступ окупаційних військ із півночі. Не виключає експерт і наступу Росії на західні регіони України, зокрема такі міста, як Рівне. У цьому випадку росіяни можуть спробувати припинити постачання західних озброєнь Україні.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.