Коли Китай може відкрито підтримати Росію у війні: відповідь експерта

Коли Китай може відкрито підтримати Росію у війні: відповідь експерта

Сі Цзіньпін і Путін / фото: Новини.LIVE

Допоки Китай не демонструє ознак передавання озброєння Росії. Втім, ситуація може докорінно змінитися в найближчий рік у разі погіршення геополітичної ситуації.

Про це повідомив в коментарі Новости.LIVE експерт по Китаю Андрій Бузаров.

За його словами, офіційний Пекін у найближчий рік може прийняти рішення про початок військових дій проти Тайваню, яку розглядає як сепаратистську провінцію, яка згодом знову маж опинитися під контролем Пекіна. В таких умовах китайський лідер Сі Цзіньпін може відкрито військово та економічно підтримати Росію та Іран.

Водночас експерт наголосив, що поки Китай не займає відкритої проросійської позиції, а залишається на своєму “китайському” боці.

“Китай використовує слабкість Росії для посилення своєї ролі у східній півкулі, де хоче монополізувати весь геополітичний та економічний простір. Мета — стати партнером США з багатьох питань безпеки та економіки. І з Китаєм багато хто готовий розмовляти, чого не скажеш про росію. Тому Москва нагаматиметься хоч якось зберегти звʼязок із західними країнами через Китай. Хоча це їй даватиметься тяжко”, — каже Бузаров.

На думку директора ЦРУ США Білла Бернса в інтерв’ю 25 лютого для CBS News, китайське керівництво активно розглядає рішення про надання Росії безпілотників та боєприпасів для стрілецької зброї, які будуть використані у війні проти України. Разом з тим, Бернс підтвердив, що остаточного рішення про надання летальної допомоги Китай поки не прийняв.  

Раніше аналітики ISW повідомляли, що не виключають можливості таємного постачання військового обладнання або обладнання подвійного призначення до Росії через Білорусь.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.