Кохання з першого погляду: скільки потрібно часу, щоб закохатися

Кохання з першого погляду: скільки потрібно часу, щоб закохатися

Скільки потрібно часу, щоб закохатися / фото: freepik

Вчені провели чергове дослідження, яке продемонструвало, що для того, щоб між чоловіком та жінкою зародилися романтичні стосунки, потрібно близько двох хвилин.

Про це повідомляє Daily Mail.

Вчені з Ізраїлю провели аналіз того, як відбувається зміна фізіологічних процесів та рухів людей, які відвідують експрес-побачення. Було встановлено, що через дві хвилини люди з пари, які зацікавили один одного, матимуть практично однакову швидкість потовиділення. Саме цей показник можна назвати основним маркером того, що відбулася така собі «синхронізація» пари.

Крім того, зацікавлені один одним люди на першому побаченні синхронізували навіть свої рухи. Наприклад, вони могли почати одночасно посміхатися чи кивати, рухати руками та ногами. Цікаве дослідження провели співробітники Єврейського університету в Єрусалимі.

«Взаємозв’язок з іншим партнером багато в чому залежить від того, наскільки вдалося синхронізувати між собою свої тіла. Наше дослідження продемонструвало, що буквально на другій хвилині побачення починає виникати синхронізація природного характеру, яка може бути підтвердженням романтичного інтересу», – зазначає Шир Аціл.

Стандартна теорія еволюції свідчить, що у виборі партнера собі люди підсвідомо враховують певні риси. Це може бути колір волосся, форма обличчя і навіть широкі стегна, що є доказом плодючості жінки. У той самий час, ніякі теорії нічого не говорять про те, як саме відбувається початковий потяг.

У дослідженні брали участь 32 особи – по 16 чоловіків та жінок. Усі вони хотіли знайти собі партнера. Експеримент вчені поділили на три сесії, до кожної з яких входило 16 побачень. У середньому партнери проводили по 5 хвилин один з одним. Протягом усього дослідження фахівці здійснили 46 побачень.

Збір даних відбувався за допомогою спеціальних браслетів Empatica E4. Дані пристрої дозволяли зафіксувати те, наскільки змінювалася активність потових залоз учасників експерименту. Додатково проводили реєстрацію поведінкових рухів. Результати дослідження показали, що вдалими ставали побачення, на яких партнери змогли синхронізуватися в перші дві хвилини.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.