Італійські археологи виявили досі невідому римську святиню

Італійські археологи виявили досі невідому римську святиню

Знайдені монети /  фото: Comune di San Casciano dei Bagni

В місті Сан Кашано-дей-Баньї були знайдені унікальні артефакти римської епохи. Віднайшли їх на територіях, де в стародавні часи стояли бані. І хоча винахідниками бань були етруски, саме римляни їх популяризували і наповнили сакральним змістом. Це стає зрозумілим з огляду на археологічні знахідки в регіоні.

Про це повідомляє Comune di San Casciano dei Bagni.

Серед археологічних артефактів є не тільки монети, виготовлені з різних дорогоцінних металів, але також бронзові пояси і статуетки, рельєфне зображення волової голови та інші релігійні елементи. Як виявилось, ці бані використовували не тільки за призначенням: поруч із ними стояло римське священне місце.

Під час розкопок минулого року стало зрозуміло, що на 20 метрів південніше від бань була розташована релігійна святиня.  Археологи розкопали багаторівневу будівлю, яка була збудована на перетині сторіч, в Августіанську еру. Всередині були знайдені три вівтарі, присвячені Аполону, Ісіді та Фортуні Первородній, а крім того мармурову статую Гігеї. Судячи з масивної стіни, виготовленої з добре обробленого каміння,  це місце існувало ще за часів Еліністичної ери, а може навіть і раніше.

Археологи зазначають, що було знайдено вкрай важливе місце, яке добре збереглось, а крім того велику кількість рідкісних екземплярів. Серед них серйозно виділяється репродукція жіночої матки, виготовлена з бронзи, що було певною даниною людській плодючості. Дата її виготовлення ще не встановлена, але вчені відносять її до періоду між кінцем Республіки та становленням Римської Імперії. Репродукцію називають унікальною.

Крім того, археологи знайшли чисельні вироби у формі частин тіла, що були виліковані богами: вуха, ноги і фалоси. Також, було знайдено більш ніж 3000 монет, які ковались за часів правління Августів, Флавіанів, Траянів, Адріанів та Маркуса Аврелія.

Ще одним відкриттям цього сезону стали сліди на поверхні святого басейну. Ці сліди обрамлені сріблом та металом, тобто будучі свіжими вони відливали срібно-металевим блиском під водою. Враховуючи, що на місці розкопок були також знайдені вироби у вигляді волових голів та людських вух, це схоже на культ поклоніння Ісіди та Серафіси. Цілком можливо, що ходячи такою стежкою зі слідів люди прагнули набратись божественного здоров’я.

Завдяки міністру культури Даріо Франческіні, головний директор музеїв Мазімо Осанна анонсував початок будівництва спеціалізованого музею Сан Кашано на місці розкопок.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.