ISW з’ясував, чому Путін оголосив мобілізацію в день обміну полоненими

ISW з’ясував, чому Путін оголосив мобілізацію в день обміну полоненими

Повернення з полону / фото: Lb.ua

Оголошення про мобілізацію росіян та повернення полонених українців в один день не випадковість. Американські аналітики запевняють, що цим Кремль намагався зменшити значення масштабного обіміну та поверення українських військових.

Про це у своєму бюлетені за 22 вересня пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

За словами аналітиків, російські пропагандисти та націоналісти негативно ставляться до того факту, що обмін полоненими з Україною відбувся не на їхню користь. Пов’язане це з активною роботою російських медіа, котрі свого часу «пишалися» захопленням в полон бійців та лідерів полку “Азов”, яких у РФ подають як нацистів.

Кремль видав наказ про мобілізацію росіян з метою зменшення градусу роздратування, який виник після обміну військовополоненими. Проте, невдало.

Росіяни розкритикували цей обмін, адже сама думка про живих українських військових для них неможлива. Однак одразу після заяви про мобілізацію, деякі росіяни навіть вийшли на протест. Що показово, вони вимагали саме скасування мобілізації, а не закінчення війни.

Володимир Путін відкрито не дотримується обіцяних умов часткової мобілізації. Аналітики ISW очікують на непропорційно високу мобілізацію етнічно неросійських та іммігрантських громад.

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров заявив, що він вкрай незадоволений проведеним обміном полоненими, в межах якого повернули понад 200 осіб, зокрема бійців полку “Азов”.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.