ISW розповів про наслідки зустрічі Путіна з міністром оборони Китаю

ISW розповів про наслідки зустрічі Путіна з міністром оборони Китаю

Зустріч Лі Шинфу та Путіна / россми

У минулу неділю до Москви завітав міністр оборони Китаю Лі Шінфу, де зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним. Китайський міністр пообіцяв зміцнювати військову співпрацю між Росією та Китаєм і заявив про початок “нової ери” російсько-китайських відносин.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у російській столиці 16 квітня і пообіцяв зміцнювати військові обміни та співпрацю між Росією та Китаєм. 

Лі заявив, що прибув до Москви для реалізації угоди голови КНР Сі Цзіньпіна з Путіним від кінця березня, і заявив, що російсько-китайські відносини “вже вступили в нову еру”. Також Лі зазначив, що Китай готовий працювати з Росією над “зміцненням стратегічних зв’язків між двома збройними силами, покращенням багатосторонньої координації та співробітництва та працювати над новим внеском у забезпечення регіональної та глобальної безпеки в ім’я миру”. 

Аналітики зазначають, що офіційні протоколи зустрічі обох сторін не містять жодних згадок про війну Росії в Україні. Однак, речник МЗС Китаю Ван Веньбінь підтвердив намір Китаю сприяти мирним переговорам в Україні та продовженню співпраці, про яку раніше домовилися Сі та Путін.

Раніше ISW оцінювала, що Путіну не вдалося забезпечити безмежне двостороннє партнерство з Китаєм під час візиту Сі до Москви, і цілком імовірно, що зустріч Лі та Путіна не призвела до подальшого розширення масштабів російсько-китайської співпраці.

Укладачі звіту вважають, що Путін продовжував спроби зобразити Росію як рівноправного оборонного партнера Китаю та тихоокеанської військово-морської держави під час візиту Лі. Зокрема, очільник Кремля заявив, що російські військові надають пріоритет війні в Україні, але продовжують розвивати Тихоокеанський флот Росії під час зустрічі з міністром оборони Росії Сергієм Шойгу у понеділок, 17 квітня. 

На спільній зустрічі міністр оборони РФ заявив, що російські сили в даний час проводять маневрені навчання і просуваються до південної частини Охотського моря. За його словами, заключні навчання розпочнуться 18 квітня за день до від’їзду Лі з Росії.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.