ISW проаналізували звернення Путіна до Федеральних зборів

ISW проаналізували звернення Путіна до Федеральних зборів

Путін під час звернення до Федеральних зборів / фото: Canal3.md

Президент Росії під час двогодинного звернення до Федеральних зборів не сформулював чітких цілей чи намірів щодо війни в Україні. Загалом промова Путіна помітно повторила кілька давніх російських інформаційних кампаній щодо виправдання війни в Україні і не змінила риторичну позицію Росії щодо війни.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Напередодні річниці повномасштабного вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін виступив з посланням перед Федеральними зборами РФ. У своїй промові він посилив кілька давніх риторичних ліній, спрямованих на те, щоб виграти більше місця і часу для затяжної війни в Україні. 

Зокрема, за словами Путіна, Росія розпочала «спеціальну військову операцію» в Україні рік тому задля захисту людей на «історичних землях» Росії, а також для забезпечення внутрішньої безпеки Росії та усунення загрози, яка походить від українського «неонацистського» режиму.

Аналітики ISW звернули увагу на те, що Путін звинуватив колективний Захід в озброєнні України та розміщенні баз і біолабораторій поблизу російських кордонів, тим самим нібито розв’язавши війну проти РФ.

У звіті зазначається, що Путін помилково порівняв Збройні сили України з різними нацистськими підрозділами та подякував армії РФ за їхні зусилля у боротьбі з “нацистською загрозою”. 

Акцент значної частини виступу Путіна був зроблений на нібито стійкості російської економічної, соціальної та культурної сфер. Водночас прозвучали кілька рекомендацій щодо розвитку окупованих територій України.

“Путін сказав дуже мало по суті, ймовірно, для того, щоб створити інформаційні передумови для затяжної війни в Україні, не артикулюючи конкретні часові цілі та представляючи війну як екзистенціальну для російського населення”, – наголосили аналітики ISW.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.