Іранські ракети: які шанси у Росії їх отримати

Іранські ракети: які шанси у Росії їх отримати

Запуск ракети / фото: 5 канал

Українська розвідка повідомляє, що відповідна домовленість між Росією і Іраном щодо постачання балістичних ракет дійсно існує, проте без конкретики щодо строків та кількості. Немає й доказів, що такі ракети Іран вже передав до Росії.

Про це розповів аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі телепрограми Факти IСТV.

За словами експерта, Іран давно займається розробкою балістичних ракет Fateh-110 і Zolfaghar, які характеризуються великою потужністю, а головне високою точністю. 

“Ці ракети, які хоче надати Іран, якщо вірити тому, що про них написано, не гірші за Іскандерів. А Іскандери вважаються просунутою зброєю”, – сказав аналітик.

Взамін на ракети Росія готова надати Ірану те, що їй потрібно, а саме технології для розвитку ядерної програми. Реакція світу на іранські дрони-камікадзе, які   використовувались Росією проти енергосистеми України та цивільних, не змусила себе довго чекати. Через залученість Ірану до війни посли країн-членів Європейського Cоюзу схвалили проти країни нові санкції. Очевидно, цей тиск зупинить Іран і Росія не отримає обіцяних ракет.

“Якщо з’являться балістичні ракети і стрілятимуть по Україні, у такій ситуації ніхто просто не повірить ні Росії, ні Ірану, що не заплачена за такі ракети найвища ціна – тобто допомога в ядерній програмі. А якщо це так, весь світ стане дибки, — вважає аналітик.

Олексій Їжак зауважив, що проти цього типу ракет Україна не має ефективного захисту, саме тому їх слід розглядати як реальну загрозу. Найефективнішою протидією балістичним ракетам, на думку аналітика, є їх знищення ще до моменту пуску. 

“Прикладом ефективного засобу протидії є ракети типу ATACMS, що летять на 300 км. Або будь-які інші такого ж типу. Тоді буде можливість знищити балістичні ракети ще до моменту запуску, адже після цього буде складно зробити”, – зауважив гість програми.

Наостанок, Олексій Їжак висловив надію на дипломатію і прийняття важливих рішень на саміті G20, завдяки яким на питанні поставок іранських ракет до Росії можна буде поставити крапку.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, Telegram та Twitter.