Ігнат пояснив, що треба для вдалого контрнаступу ЗСУ

Ігнат пояснив, що треба для вдалого контрнаступу ЗСУ

Юрій Ігнат / фото: DW

Для здійснення вдалого контрнаступу Україна повинна мати перевагу у повітрі. Для цього західним партнерам треба якнайшвидше прийняти рішення про надання Україні сучасних багатоцільових літаків покоління 4+.

Про це під час брифінгу в Ukrainian Media Center заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Україна ретельно готується до майбутнього контрнаступу, однак 

назвати цей процес простим не можна. Для успішного проведення контрнаступу наша країна повинна мати перевагу у повітрі над окупаційними військами. Цього можна досягти достатньою кількістю сучасних літаків.

“Щоб наступ був успішний потрібно завоювати перш за все перевагу у повітрі. Без переваги у повітрі здійснювати наступальні дії під вогнем ворожої авіації, м’яко кажучи, доволі складно”, – зазначив Юрій Ігнат.

Речник додав, що окупанти продовжують атакувати наші сили і на суходолі, а повітряні атаки найчастіше відбувається з кораблів. 

“Казати, що зараз вже має відбутись контрнаступ без того, щоб дійсно посилити наше панування в повітрі, нашу перевагу навряд чи можливо”, – вважає речник.

За його словами, Україна продовжує отримувати посилення від західних партнерів. Маються на увазі системи ППО Patriot, Samp-T разом з людьми, які навчилися працювати на цих комплексах. Однак, за словами Ігната, Україна потребує вкрай швидкого рішення про надання  сучасних багатоцільових літаків покоління 4+. Мова йде, зокрема, про F-16, адже це б дійсно допомогло нам швидко втілити мрії у життя.

Нагадаємо, 5 квітня президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що планує передати ще чотири літаки МіГ-29 для ЗСУ. При цьому він нагадав, що перші чотири МіГ-29 були передані Україні раніше, а загалом їх буде вісім.

На початку лютого Зеленський закликав західних партнерів «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Втім, офіційно про надання літаків жодна країна не заявила.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.