Iгнат пояснив, чому “Кинжалом” неможливо знищити Patriot

Iгнат пояснив, чому “Кинжалом” неможливо знищити Patriot

Система Patriot / фото: DW

Протиповітряна система Patriot має розгалужену будову, де кожен елемент розташований окремо один від одного. Така конфігурація дозволяє забезпечувати бойову роботу установки, тому Patriot технічно важко уразити.

Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі національного телемарафону 17 травня.

Кинжал не знищив Patriot

За його словами, зенітно-ракетний комплекс “Patriot” неможливо знищити одним ударом, навіть якщо це ракета “Кинджал”. Ігнат наголосив, що з технічної точки зору, “Patriot” – це “комплекс, батарея, дивізіон, система” і порадив не переймайтеся за його долю.

“Всі по-різному називають і ніхто не може зрозуміти, з чого він [ЗРК Patriot] складається”, – сказав речник ПС ЗСУ.

Ігнат уточнив, що система Patriot є дивізіоном, що складається з командного пункту, радара, а також має до 8 пускових установок, які розташовані окремо одна від одної на певній відстані, щоб забезпечувати злагоджену роботу. Саме тому технічно його важко вразити.

Пропагандиста міноборони РФ не коментуємо 

Ігнат зауважив, що коментувати російських пропагандистів, які розповсюджували інформацію про знищення Patriot в Україні, не варто, а краще залишити все, що вони розповсюджують “в їх архіві пропаганди”.

“Результат протиповітряного бою може бути різний. Але вчора ми взагалі сказали: “без коментарів”. Не коментуємо брехуна Конашенкова [речника Міноборони РФ], який уже вісім разів поспіль знищив весь склад нашої авіації. Якби в нас було стільки літаків, скільки вони “знищили”, мабуть, ми вже б давно перемогли”, – зазначив Ігнат.  

У Білому домі у вівторок, 16 травня,  заявили, що не можуть підтвердити інформації про те, що зенітно-ракетний комплекс Patriot нібито було пошкоджено під час ракетної атаки вночі 16 травня. Водночас Сполучені Штати пообіцяли допомогти з ремонтом ЗРК, якщо він потребуватиме ремонту за межами України.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.