Хвороба Альцгеймера та інсульт: вчені з’ясували, до яких хвороб може призвести хропіння

Хвороба Альцгеймера та інсульт: вчені з’ясували, до яких хвороб може призвести хропіння

Хропіння може призвести до небезпечних хвороб / фото: pexels.com

Людина проводить уві сні приблизно третину свого життя. Сон впливає на всі сфери життєдіяльності організму, а ось недосип може викликати тяжкі наслідки і навіть зістарити людину на кілька років.

Нове дослідження вчених, опубліковане в журналі Neurology, доводить, що кожне зниження тривалості сну на 10% змінює мозок людини так, ніби вона стає старшою на 2–3 роки. Про це пише видання Daily Mail.

Хропіння провокує інсульт та хворобу Альцгеймера

Згідно дослідження, люди, які хропуть уві сні, можуть мати більше проблем у мозку і мають більший ризик появи хвороби Альцгеймера та інсульту. Примітно, що це стосується й їхніх партнерів.

Вчені вивчали, скільки часу люди проводять у глибокому сні, який вважається одним із найкращих показників якості сну, і виявили цікавий взаємозв’язок.

“На кожні 10 відсотків зниження тривалості глибокого сну збільшується гіперінтенсивність білої речовини у мозку. Це призводить до того, що людина нібито стає старшою на 2–3 роки”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що у пацієнтів з тяжким апное уві сні гіперінтенсивність білої речовини була вищою, ніж у пацієнтів з легкими або помірними станами, а цілісність аксонів їхнього мозку, що зв’язують нервові клітини, була знижена.

Вчені вважають, що менш глибокий сон збільшує ризик появи хвороби Альцгеймера через накопичення токсинів, які інакше було б виведено з організму. Проблеми зі сном, згідно із дослідження, також провокують виникнення інсульту та зниження когнітивних функцій людини.

“Наше дослідження показує, що обструктивне апное уві сні (СОАС) є поширеним явищем, але більшість постраждалих не знають, що у них це захворювання. СОАС становить серйозну небезпеку для здоров’я, але якщо у пацієнтів діагностовано цей стан, вони можуть бути пройти лікування та отримати рекомендації щодо зниження ризиків”, – зазначила доктор Полін Баланьї з Університету Париж-Сіте.

Попереднє дослідження медичного факультету Університету Париж-Сіте у Франції показало, що кожен п’ятий (20,2%) з нас страждає на апное уві сні, але лише 3,5% отримують лікування.

Приєднуйтесь до нас у Google News, Facebook, YouTube та Twitter.